DÖDER, TRTRadyo'ya konuk Oldu

DÖDER, Kapt. Prof. Dr. Necmettin AKTEN’in yorumcu olarak katıldığı ve Filiz YENTÜRK’ün yapımcısı olduğu DOSYA- Deniz Ekonomisi adlı programa konuk oldu.

DÖDER, TRTRadyo'ya konuk Oldu

DÖDER TRT RADYO’YA KONUK OLDU

Denizcilik Öğrencileri Derneği (DÖDER) 30.11.2009 tarihinde Kapt. Prof. Dr. Necmettin AKTEN’in yorumcu olarak katıldığı ve Filiz YENTÜRK’ün  yapımcısı olduğu DOSYA- Deniz Ekonomisi adlı programa konuk oldu.

Bayram münasebeti ile şehir dışında olan AKTEN programa telefon ile katılım gösterirken, programa Denizcilik Öğrencileri Derneği’nden Yönetim Kurulu Başkanı Başar BEYAZOĞLU, Genel Sekreter Ensar Emin KAYMAZ, Yönetim Kurulu Üyeleri Dilan AKBABA ve Esra Kurşunlu katılım gösterdi.

Programın başlangıcında Denizcilik Öğrencileri Derneğinin kuruluşu hakkında bilgi veren öğrenciler, daha sonra 2009-2010 DÖDER yönetimini devir aldıklarından beri yapmış oldukları faaliyetlerden bahsettiler.

Bu faaliyetler kapsamında eğitim alanında 3 seminer verdiklerini dile getiren öğrenciler ayrıca Yüzen Okul olarak bilinen ve Dünya turu yapan öğrencileri Türkiye’de ağırladıklarını belirttiler ayrıca, öğrenciler bu sene içerisinde  denizcilik eğitiminin geliştirilmesine yoğunlaşacaklarını ve biir çok faaliyet yapacaklarını dile getirdiler. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cptn x
Cptn x - 10 yıl Önce

DÖDER mi? Piri Reis mi?

Denizler
Denizler - 10 yıl Önce

Denizcilik eğitimini geliştirmek öğrencileremi kaldı ? Öğrenciler önce kendilerini geliştirsin, adam gibi bir eğitim alsın, uyduruk okullardan değil ! Üniversiteden mezun olsunlar, yüksek lisans ve doktora yapsınlar, araştırıcı olsunlar ve ondan sonra denizcilik eğitiminde yeni arayışlar yapabilecek olgunluğa gelsinler. Önüne gelen denizcilik eğitimini geliştirmeye kalkıyor. Çoğu kökten denizci bile değil. 5 Beaufort şiddetinde denize çıksa nutku tutulur. Bu işler çoluk çocuğun işi değil, araştırmacıların, üniversite öğretim üyelerinin işidir. Herkes haddini bilmelidir. Bu konudaki geliştirmeler; dernek ortamında değil, uluslararası bilimsel platformlarda yapılır. Kendinizi komik durumlara düşürmeyiniz.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176