banner191

banner148

banner179

banner176

Dnz. Müsteşarlığı ne bekliyor?

Star Gazetesi yazarı Murat Kelkitlioğlu; Mersin'de deniz yoluyla yapılan yakıt kaçakçılığı konusunda Denizcilik Müsteşarlığı'nı soruşturma iznini vermeye çağırıyor.

GÜNCEL 02.05.2005, 16:31
Dnz. Müsteşarlığı ne bekliyor?

Takipçisi olacağımı daha önce yazmıştım. Ve sonuna kadar, inatla bu takipçiliğimi sürdüreceğim. Mersin’deki deniz yoluyla yapılan akaryakıt kaçakçılığı skandalından bahsediyorum. Bu skandal, önce benim köşemde, daha sonra star Gazetesi’nin sütunlarında ve Zaman Gazetesi’nin manşetinde haber olarak yer aldı. Akaryakıt kaçakçılığından dolayı devletin yıllık kaybının 3 milyar doları bulduğunu yazdık.

Bu konuyla ilgili olarak son yazımda, şu noktaya dikkat çekmiştim. Öncelikle bunu hatırlatmak istiyorum;


‘Mersin’deki akaryakıt kaçakçılığı olayla ilgili hazırlanan fezleke sonrası, ilgili savcı konunun incelenmesi için müfettiş görevlendirilmesini istedi. Bundan nasıl bir sonuç çıkar bilemiyorum. Ancak, şu ana kadar aldığım bilgilere göre Mersin’deki skandalda ön plana çıkan şirketlerden biri A-B şirketi. Beni asıl düşündüren nokta ise; skandal bu kadar ayyuka çıkmışken, konunun muhatabı Denizcilik Müsteşarlığı’nın vurdumduymazlığı. Müsteşarlığın, bu konuyla ilgili soruşturma izni verip vermediğini çok merak ediyorum. Eğer, Müsteşarlık yetkilileri bu merakımı giderirlerse çok sevinirim. Soruşturma izni vermedilirse büyük töhmet altında kalacaklar, bunu da bilsinler!’.

Evet, bu skandalla ilgili olarak herşeyi açıkça sordum. Yaptığım araştırmaya göre; Denizcilik Müsteşarlığı’nın soruşturma izni vermediğini öğrendim. Bunun nedenini çok merak ediyorum!
Konuyla ilgili olarak hiçbir ilgiliye ulaşamamam da ayrı bir konu. Müsteşarlık’tan bu konuyla ilgili açıklama bekliyorum!

Kaynak: Star Gazetesi

Yorumlar (0)
20°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?