banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

DMY Denizcilik, 2 Dökmeciyi teslim aldı

DTO'da dökme yük gemilerinin perişan olacağı konuşulurken, bir Türk armatör inşa ettirdiği 2 adet dökme yük gemisini teslim aldı.

GÜNCEL 03.02.2012, 02:02
DMY Denizcilik, 2 Dökmeciyi teslim aldı

DMY Denizcilik, 2 Dökmeciyi teslim aldı

SeaNews Turkey'de yer alan habere göre DMY Denizcilik, Çin'in Tsuji Heavy Industries tersanesine inşa ettirdiği 30.000 DWT handysize dökme yük gemilerini teslim aldı. 'Lady Demet' ve 'Lady Begüm' adı verilen gemileri Deval Denizciliğin işleteceği öğrenildi.

Tsuji Heavy Industries tersanesi, 2003 yılında kuruldu. Tersane Yagtze Nehri kıyısında yer alıyor ve Şanghay'ın 120 kilometre kuzeyinde buunuyor. Tersandede Japon kalite yönetim sistemi ve en son imalat teknolojileriyle gemi inşa ediliyor. Tersane bugüne değin Avrupalı armatörlere pek çok gemi inşa ederek tesim etmiş.

 

 

LADY DEMET DENIZE INIYOR 

ÜSTTE: Lady Demet Denize Böyle İnmişti... 

 

Yorumlar (13)
Kpt.oÖzden ADA 9 yıl önce
Ne mutlu; Türk Bayrağını dalgalandırmak için gayret gösteren gemi sahiplerimize.Allah kolaylık versin.Kazancınız iyi olsun,selametler.
Bir bilen 8 yıl önce
Gemileri yaptıran firmayı tebrik ederim.

Allah yollarını açık etsin, nice gemiler yaptırsınlar, daha büyüklerini alsınlar inşallah.

Yalnız burada Türk bayrağından dolayı, goy goy yapanları bi armatör olarak aydınlatayım:

Bu gemilere Türk bayrağının çekilmesinin sebebi, finansmanın Türk bankasından yapılıyor olmasıdır. Türk bankaları, yabancı bayrakta işletilecek gemiyi finanse etmiyor. Çünkü krediyi Türk hukukuna göre veriyor. Ama armaröe Malta bayrak çekerse, o zaman bankaya karşı sorumluluğu Malta kanunlarına göre oluyor. Bu da bankaların işine gelmiyor. Dolayısıyla para verip finanse ettikleri gemilerin Türk bayraklı olmasını şart koşuyorlar.

Ne bu şirketin armatörü, ne de diğer armatörler, mecbur kalmadıkça gemilerine Türk bayrağı çekmezler. Çünkü Türk bayrağı, mali külfet, ekstra yükümlülükler, ekstra prosedür'den başka bi işe yaramaz.

Vatanını çok seven, bayrağını evine asar, arabasına asar, istediği yere asar. Gemi is ticari metadır. Ticaretin bayrağı olmaz.

O geminin kazandığı para Türkiye'ye gelecektir, gemi de türk personel çalışacaktır. Türkiye'nin kazancı bunlardır. Bu gemilerin Türk bayraklı olmasının saydığım dezavantajların yanında, avantajı YOKTUR.

Armatör gemisini bileğinin hakkıyla para kazanmak için çalıştırır. Ticarette vatan millet edebiyatı olmaz. Kolay bayreak (adı üstünde KOLAY) daha avantajlı ise gemisini orada işletir. Bunda garipsenecek bişey yok. Bütün Yunanlılar, Almanlar, Norveçliler, Çinliler vs vs böyle yapıyor. Buna örnek Türk şirketi ise Geden Lines verilebilir (30/50 parça gemisi vardır ve hepsi yabancı kolay bayraktadır)

İlgi lilere, bilmeyenlere, anlamak istemeyenlere, çağın gerisinde kalmışlara, dünya deniz ticaretini takip etmeyenlere DUYURULUR.
tamer erendağ 9 yıl önce
KİMİLERİ PEK ÖNEMSEMESEDE GEMİLERİNE TÜRK BAYRAĞI ÇEKEREK ŞANLI BAYRAĞIMIZI DÜNYA DENİZLERİNDE BÖYLE GÜZEL GEMİLER İLE ONURLANDIRAN DMY DENİZCİLİĞE DAİMA PRUVALARININ NETA OLMASINI DİLER BOL KAZANÇLAR DİLERİM...KPT.T.ERENDAĞ
tim gemi 9 yıl önce
Türk bayragını bu denli güzel gemilerle tüm dünya denizlerinde gezdirecek olan gemi işletmecilerine sonsuz şükran ve teşekkürler. Pruvası neta yolu açık olsun. Allah selamet versin
RECEP ÜST 9 yıl önce
DMY DENİZCİLİĞE ÖNCELİKLE TÜRK BAYRAĞI ÇEKTİĞİ İÇİN TEŞEKKÜRLER; ÜLKEM ADINA.KENDİLERİNE BOL KAZANÇ VE FİLO ARTTIRIMINDA BAŞARILAR DİLİYORUM.YOLUNUZ HER DAİM AÇIK OLSUN;SELAMETLE.
Müh.Kaptan Refik Akdoğan 9 yıl önce
Gözlerim yaşardı, yüreğim sevinçle çarpmaya başladı DMY gemilerinin Türk baytaağı çektiğini öğrenince. Allah selameti üstünüzde olsun şanlı bağrağımı yedi denizlerde dalgalandırırken. Şimdi tüm yetkililerden, ,ilgililerden rica ediyorun ve hatta yalvarıyorum. Lütfen bürokratlar bu geminin önüne bürokrasiyi çıkararak Türk bayrağı çektiklerine pişman etmesin. Onların bir işi önünüze gelince onlara öncelik tanıyın, evraklarını siz takip edin, onları oturtun çay, kahve ismarlayın, işlemleri siz tamamlayın, oradan oraya havale etmeyin. Mümkünse sayı bakan imzalı bir kart verilsin Türk bayrağı çeken armatötrlere, işlerinde öncelik tanınması için. Haydi aslanlarım bemnim siz klim tutyar Türk bayrağı

çekenlerin arkasında bütün Türk MİLLET VAR, ŞEHİTLERİN KANI VAR. GEMİ, SAHİPLERİNİN ÖNÜNDE SAYGI İLE EĞİLİYOR VE ŞAPKA ÇIKARIYORUM. Allahın selamet üstünüzde olsun. www.refikakdogan.com.

eken sabri 9 yıl önce
TÜRK BAYRAĞİNİ DALGALANDİRAN ARMATÖRLERE VE GEMİLERDE ÇALİŞAN BÜTÜN MÜRETTEBATİNİN YOLARİNİN AÇIK OLMASİNİ DİLİYORUM .
Recep 7 yıl önce
Dilerimki allahın koruyucu melekleri sizlerle olsun inş inş sizler ile calışmak birgün nasip olur bizlere hayırlı olsun rabbim selamet versin Aşcı Başı 0539 252 02 22
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11°
orta şiddetli yağmur
banner102