banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Dışişleri'nden göçmen açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, İdlib'deki hain saldırı sonrası Türkiye'deki mültecilerin sınıra akın etmesiyle ilgili konuştu.

GÜNCEL 29.02.2020, 00:19 Nermin İstikbal
154
Dışişleri'nden göçmen açıklaması

Dışişleri'nden göçmen açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, İdlib'deki hain saldırı sonrası Türkiye'deki mültecilerin sınıra akın etmesiyle ilgili konuştu. Sözcü Aksoy İdlib'deki son gelişmelerin Türkiye üzerindeki göç baskısını artırdığını ve sığınmacıların batı sınırına yöneldiğini söyledi. Aksoy İdlib'de durumun daha da kötüleşmesi durumunda riskin de artacağını belirtti.

Suriyeli göçmen ve sığınmacıların batı sınırlarına yönelmesine ilişkin soruya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy cevap verdi.

Aksoy’un açıklaması şu şekilde:

* İdlip'te yaşanan ve yüzbinlerce insanın yerlerinden edilmesine neden olan son gelişmeler, ülkemiz üzerindeki mevcut göç baskısını daha da artırmıştır.

* Bu gelişmeler, halkımız ve dünya kamuoyu tarafından takip edilmektedir, ülkemizdeki sığınmacılar ve göçmenleri de derinden etkilemektedir.

* Nitekim gelişmelerden endişeye kapılan ülkemizdeki bazı sığınmacı ve göçmenler Batı sınırlarımıza doğru hareketlenmeye başlamışlardır.

* Durumun kötüleşmesi halinde bu risk artarak devam edecektir. Dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkemizin mülteciler ve sığınmacılara yönelik politikasında bir değişiklik yoktur.

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü