banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Devrim yapmaya değil, yük almaya gelmiş

Zonguldak Limanına gelen “CHE” isimli yük gemisi, limanda alışık olduğumuz bir gemi ismi olmadığı için görenleri şaşırttı.

GÜNCEL 13.02.2013, 10:58
Devrim yapmaya değil, yük almaya gelmiş

Devrim yapmaya değil, yük almaya gelmiş

CHE” isimli yük gemisi Zonguldak limanına demirledi. Zonguldak Limanına gelen “CHE” isimli yük gemisi, limanda alışık olduğumuz bir gemi ismi olmadığı için görenleri şaşırttı. Yük almak için geldiği öğrenilen “CHE” isimli gemide Türkiye’ye 16 bin km uzaklıkta bir okyanus ülkesi olan Fiji adalarının bayrağının dalgalandığı görüldü.

Bilindiği  gibi  Arjantinli Doktor, Marksist politikacı ve Küba devriminin lideri olan Ernesto "CHE" Guevara dünya üzerinde sosyalist devrimci hareketlerin sembolü haline gelmiş bulunuyor.


İLGİLİ HABER:

Che Guavera ile ilgili yazarlarımızdan Kaptan Cahit İstikbal'in "Hasta la Victoria, Siempre!" başlıklı yazısını okumak için tıklayınız:

Hasta la victoria, siempre!

Eklenme Tarihi : 01 Ocak 2013 Salı 11:37
-Türkiye ile Küba arasında bu kadar mesafe varken, neden sizin liderinizin, büstünü buraya dikmişler? Havana’nın Linea ...

 

Yorumlar (5)
arcadiahellas 8 yıl önce
Sayın denizhaber editörü bu gemi ayda bir boğazlardan geçmektedir.Boğazlar dan geçerken ilginizi çekmedi de şimdi mi ilginizi çekti...!!! Boş Muhabbetlere haber yapmayın bilmedigimiz bilgileri,haberleri önümüze koyunda bizde tebrik edelim çok iyi iş yapmışlar diyelim çok basite kaçıyorsunuz..bu kadar okur kitlesi olan bir sayfayı daha iyi yönetmeniz dileklerimle..
Devrim S. 8 yıl önce

geminin ismini veren sahibi STATÜ Denizcilik İstanbul
deniz dostu 8 yıl önce
CHE ismi degisik gelebilir, ancak bu gemi bize yeni gelen bir gemi degil.Geminin eski adi GENEVE M ve Metin Akbasogluna aitti. Eski adiylaykende yabanci bayrakliydi
a.faruk 8 yıl önce
sayın editör sizce bir haber değeri varmı ?
sizin görüşlerinize bırakıyorum....
temel yılmaz 8 yıl önce
Göreleli armatör hemşerim
Cesaretine yüreğine sağlık böyle bır zamanda gemılerıne istediğin ismi verdın korkmadın bol kazançlar daha fazla kazan
böyle bır zaman derken anlayan anlar ......
11°
parçalı az bulutlu
banner102