banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Dev Radar Gemisi Füze Avlayacak

Dev gemi MV Marlin'ile Hawaii'ye tam da Pearl Herbor açıklarına X-Band Radarı'nı taşıyarak, okyanusa yerleştirdi. Artık, Kuzey Kore'den gelecek tehdidi anında belirlenecek.

GÜNCEL 21.06.2009, 22:48
2119
Dev Radar Gemisi Füze Avlayacak

Uzaktan gelecek tehlikeye karşı büyük önlem      
 
 
ABD, işi sıkı tuttu, çok uzaklardan, Kuzey Kore'den gelebilecek bir füze saldırısına karşı harekete geçti. Bu amaçla Hawaaii'ye dev bir füzesavar ve radar sistemi gönderildi.

Dev gemi MV Marlin'ile Hawaii'ye tam da Pearl Herbor açıklarına X-Band Radarı'nı taşıyarak, okyanusa yerleştirdi. Artık, Kuzey Kore'den gelecek herhengi bir füze tehdidi anında belirlenecek.

ABD Savunma Bakanı Robert Gates, Kuzey Kore'nin Büyük Okyanus üzerinden nükleer füze fırlatması olasılığına karşılık Hawai yakınlarına füze ve radar sistemi kurulduğunu açıkladı.

Gates, orduya ait, yerde konuşlandırılmış yer değiştirebilen füze sisteminin Hawai'ye gönderildiğini, yakınlarına da bir radar sistemi kurulduğunu söyledi.

Kuzey Kore'nin adımlarını dikkatlice izlediklerini belirten Gates, her iki sistemin kuramsal olarak, Kuzey Kore'den gelebilecek bir füzeyi belirleyip vurabileceğini kaydetti.


Yorumlar (0)
6
az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü