Dev Balinalar İle Beslenen Canlı Türü

Bilim adamları okyanus diplerinde yaşayan yeni bir canlı türünün keşfiyle şoke oldu. Keşfedilen garip okyanus solucanları ağız ve gözleri olmamasına rağmen ölü balinaları yiyor.

Dev Balinalar İle Beslenen Canlı Türü

Dev balinalar ile beslenen canlı türü bulundu

Okyanusun derinliklerinde yaşayan bir solucan türü, ölü dev balinaları yiyerek besleniyor.

Bilim adamları okyanus diplerinde yaşayan yeni bir canlı türünün keşfiyle şoke oldu. Keşfedilen garip okyanus solucanları ağız ve gözleri olmamasına rağmen ölü balinaları bulup yiyor.

Bilim insanları henüz türü bile bilinmeyen garip deniz canlısını hangi sınıfa koyacaklarını bilemiyor. Okyanusun derinliklerinde keşfedilen garip canlıların ilk kez 2002 yılında, ABD'nin Kaliforniya eyaleti açıklarında keşfedilen kemik solucanlarının bir türü olduğuna inanılıyor.

Kemik solucanlarının üzerinde yıllardan beri araştırma yürüten Kaliforniya Monterey Körfezi Akvaryum Araştırma Enstitüsü bilim insanları, eti yiyen solucanların yeme özelliğini incelemek için 2004-2008 yılları arasında denize 5 balina gövdesi bıraktı.

Bir süre sonra ortaya çıkan görüntü bilim dünyasında büyük şaşkınlık oluşturdu. Balinadan geriye bir tek iskeletler kalmıştı.

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176