banner191

banner148

banner179

banner176

'Denizcilik sektörü krize rağmen büyümeye devam ediyor'

(Deniz Haber. Com) Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert, "Denizcilik sektörü bir süredir önemli bir kriz yaşamakta. Ancak bu krizlerin, rekabet gücümüzü geliştireceğini, daha verimli çalışmaya yönlendireceğini ve krizin bitmesi ile kayıp yılların da süratle telafi edileceğini düşünüyorum. Denizcilik sektörümüz krize rağmen büyümeye devam ediyor." dedi.

GÜNCEL 22.03.2017, 08:51 22.03.2017, 09:01 Nermin İstikbal
'Denizcilik sektörü krize rağmen büyümeye devam ediyor'

'Denizcilik sektörü krize rağmen büyümeye devam ediyor'

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert, "Denizcilik sektörü bir süredir önemli bir kriz yaşamakta. Ancak bu krizlerin, rekabet gücümüzü geliştireceğini, daha verimli çalışmaya yönlendireceğini ve krizin bitmesi ile kayıp yılların da süratle telafi edileceğini düşünüyorum. Denizcilik sektörümüz krize rağmen büyümeye devam ediyor." dedi.

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz bölgeleri (IMEAK) Deniz Ticaret Odası adına UBM tarafından düzenlenen "14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı" İstanbul'da başladı.

Etkinliğin açılış töreni, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert, IMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Başkanı Murat Kıran ile sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Konuşmasına Türkiye'deki denizcilik sektörünün gelişimine ilişkin bilgi vererek başlayan Sert, özellikle Türkiye'nin içinde bulunduğu durum ve ortamda yurt dışından gelen katılımcılara geldikleri için teşekkür etti.

Sert, sektörün bir araya gelmesinin önemine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Denizcilik sektörü bir süredir önemli bir kriz yaşamakta. Ancak bu krizlerin, rekabet gücümüzü geliştireceğini, daha verimli çalışmaya yönlendireceğini ve krizin bitmesi ile kayıp yılların da süratle telafi edileceğini düşünüyorum. Denizcilik sektörümüz krize rağmen büyümeye devam ediyor. Hükümette denizci başbakan, denizci bakan ve denizci müsteşar ilk defa bir araya geliyor, bunu değerlendirmemiz lazım 2017'de. Son günlerde yapılan birkaç tane düzenleme ve değişiklikler sektöre önemli katkı sağladı.

Denizde sınırlar, sınır taşları yok. Denizcilikte, hangi dilden, hangi dinden, hangi ırktan olursa olsun aynı hedefe yönelme ve birlikte iş yapma kültürünün, özellikle dünyadaki çatışmaların bu kadar yoğun olduğu bir dönemde tüm dünyaya örnek olması gerekiyor, bu konuda bir öncülük yapma görevi düşüyor ve denizciler de bunu zaten yapıyor."

Yorumlar (0)
24°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?