banner191

banner148

banner179

banner176

Denizcilik Sektörü Çalışanları 2-4 Kasım’da Greve Gidiyor

Yunanistan denizcilik sektörü çalışanları 2-4 Kasım 2015 tarihleri arasında 48 saatlik greve gidecek.

GÜNCEL 25.10.2015, 20:43
Denizcilik Sektörü Çalışanları 2-4 Kasım’da Greve Gidiyor

Yunanistan’da denizcilik sektörü çalışanları 2-4 Kasım’da greve gidiyor

Yunan Panhellenik Denizcilik Federasyonu (PNO) 48 saatlik grev kararı aldı. Karara göre denizcilik sektörü çalışanları 2-4 Kasım 2015 tarihleri arasında 48 saatlik greve gidecek.

Yunan Panhellenik Denizcilik Federasyonu (PNO) 48 saatlik grev kararı aldı. Gemi ve liman çalışanları gerçekleştirecekleri grev dışında Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (GSEE) yapacağı greve de katılacak. PNO tarafından yapılan açıklamaya göre denizcilik sektörü çalışanları 2-4 Kasım 2015 tarihleri arasında 48 saatlik greve gidecek.

Karar doğrultusunda, GSEE’nin 12 Kasım’da düzenleyeceği greve de PNO katılacak ve destek verecek. PNO’nun grev kararının nedenleri arasında ise “Denizcilik Fonu’nun (NAT) yok edilmesi, KEAN sigorta fonunun dağıtılması, emekli maaşlarının rezil derecede düşürülmesi, sektördeki giderek artan işsizlik, sigortasız işçi çalıştırma, çalışma kurallarının sürekli ihlal edilmesi, sigorta ve sağlık haklarının sürekli itibarsızlaştırılması, sektörün kazanımlarını sıfırlama çabaları” gösteriliyor.

Yorumlar (1)
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 4 yıl önce
BİZDE DENİZCİLİK OLMADIĞINDAN GREV DE OLMAZ. NE DEMİŞ MAARİF NAZIRI ŞU MEKTEPLER OLMASA MAARİFİ NE GÜZEL İDARE EDERİM DEMİŞ OSMANLI EĞİTİM BAKANI.İŞTE BİZ ÇOK ŞÜKÜR BUNU DENİZCİLİKTE BAŞARMIŞ BULUNUYORUZ. DENİZCİLİĞİMİZ OLACAK DA NE OLACAK? ÇOK ŞÜKÜR PETROLÜMÜZÜ VE İTHALAT VE İHRACAT YÜKLERİMİZİ YUNAN BAYRAKLI GEMİLER TAŞIYOR VE ONLARA GREV BELASINI YÜKLEMİŞ BULUNUYORUZ. iŞTE AKIL BUDUR. AKLIMI SEVEYİM.UĞRAŞSIN PALİKARYALILAR. Allah SONUMUZU HAYRETSİN. www.refikakdogan.com

parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?