banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Denizcilik Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı

İTÜ Denizcilik Fakültesi 2013-2014 yılı mezunları 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramına denk gelen günde mezuniyet sevincini yaşadılar.

GÜNCEL 02.07.2014, 01:00
3328
Denizcilik Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı

İTÜ Denizcilik Fakültesi 2013-2014 yılı mezunları 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramına denk gelen günde mezuniyet sevincini yaşadılar.

Törene, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin Şevli ile birlikte çeşitli denizci sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri katıldılar.

Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan yıllar sonra ilk kez mezuniyet törenine katılırken her yıl törenlere katılan İTÜ Rektörü ise bu yıl törende hazır bulunmadı.

Törende, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Nil Güler ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin Şevli birer konuşma yaptılar.

Bölüm birincilerine hediye ve plaketleri verilirken, okul birincisi  yaş kütüğüne çıpa çaktı. 

Tören, geleneksel olarak öğrencilerin hep birlikte şapka atması ve mezunların birbirlerini yine geleneksel olarak denize atmalarıyla sona erdi. 

İTÜ Denizcilik Fakültesi (İTÜDF) mezuniyet töreni bu yıl da, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Denizcilik ve Kabotaj Bayramı ile aynı gün yapıldı. Mezuniyet töreni 1 Temmuz 2014 günü denizcilik idaresi ve denizcilik camiasının büyük katılımıyla gerçekleştirildi. Törene Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin Şevli'nin yanı sıra İstanbul Liman Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mubin Salter Salt, Eski Denizcilik Müsteşarı ve HEAŞ Genel Müdürü Hasan Naiboğlu, denizci sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretim görevlileri, camia temsilcileri ve veliler katılım gösterdi. 
Öğrenciler tören alanındaki yerlerini aldılar. İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nil Güler milli mücadele ve deniz şehitleri anısına denize çelenk bıraktı. Saygı duruşunu müteakiben okunan İstiklal Marşı’nın ardından Güler açılış konuşmasını yaptı ve bu yıl emekli olan Prof. Dr. Sezer Ilgın'a bir anı plaketi takdim etti. Güler ayrıca yıl boyunca güzel çalışmalar yapan kulüp temsilcilerine de teşekkür belgesi verdi.
Güler’in ardından; İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Baybora Yıldırım, İTÜ Denizcilik Fakültesi-SUNY Maritime College Çift Diploma Programı Bölüm Başkanı Dr. Katie Olsovsky, Fakülteyi birincilikle bitiren Hüseyin Kılçık ve Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin Şevli birer konuşma yaptılar. 
Daha sonra yemin törenine geçildi. Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Bölümü’ne Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cemil Yurtören, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümüne ise Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Metin Çelik yemin merasimlerini gerçekleştirdiler. Flama devir teslim merasiminden sonra fakülteyi birincilikle bitiren Hüseyin Kılçık yaş kütüğüne anı plaketi çaktı. Daha sonra genç zabitler mezuniyet belgelerini almak üzere gruplar halinde davet edildiler. 
Diplomaların dağıtımı tamamlandıktan sonra şapka atarak mezuniyet heyecanını kutlayan genç zabitler, gelenek olduğu üzere birbirlerini denize atarak mutluluklarını paylaştılar.

 

Yorumlar (1)
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 8 yıl önce
Mezunları kutlar, başarılar dilerklen Allah selamet versin, Allah

utandırmas ın. Mezunlar, bütün denizcilik fakülteleri, MYO, meslek liseleri möezunlarıyla birlikte ticaret gemleri zabitleri olarak artık deniz emekçilerisiniz. Devletimiz hala MLC ve İLO sözleşmelerini imzalamayarak deniz işçilerinin köleliklerinin devam etmesine olanak sağlamakltadır. Gazanız mubarek olsun, Allah selamet versin. www.refikakdogan.com
25
az bulutlu
banner102
banner85
Namaz Vakti 10 Ağustos 2022
İmsak 04:22
Güneş 06:02
Öğle 13:15
İkindi 17:06
Akşam 20:18
Yatsı 21:50
Günün Karikatürü Tümü