banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Denizcilik Fakültesinde 2 Yeni Doktor

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin 2 öğretim elemanı daha Doktoralarını başarıyla tamamlayarak “Doktor” ünvanlarını aldılar.

GÜNCEL 30.12.2010, 12:15
Denizcilik Fakültesinde 2 Yeni Doktor

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi K. Emrah ERGİNER ve Denizcilik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Kpt. Serim PAKER Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Anabilim Dalı Doktora Programı’nda 15 Aralık 2010 günü savunmalarını gerçekleştirerek Doktoralarını tamamladı.

KISA ÖZGEÇMİŞLER

Dr. K. Emrah ERGİNER
 
5 Temmuz 1977'de İzmir'de doğdu. İlkokulu Alsancak Gazi İlkokulu'nda, orta ve lise öğrenimini Özel İzmir Amerikan Koleji'nde tamamladı. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Gemi İnşaatı Bölümü'nden 2000 yılında mezun oldu. İstanbul'da DENAK Denizcilik'de operasyon departmanında 1999 yılında 1 yıl süre ile çalıştı. 2000 yılında İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans’a başladı ve 2003 yılında tamamladı. Bu süre içerisinde FLAMA A.Ş.’de navlun komisyonculuğu ve ardından 1,5 yıl süre ile NETA Denizcilik A.Ş.’de DPA/Teknik Müdür görevini sürdürdü. 2003 yılında ÖZDENİZCİLİK’de DPA/Teknik Müdür görevini 1 yıl süre ile sürdürdü. Dr. ERGİNER 2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu’nda (Denizcilik Fakültesi) Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya ve Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Anabilim Dalı’nda Doktora programına başladı. Halen Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya devam etmekte olup doktorasını Doç. Dr. Kpt. Ender ASYALI danışmanlığında gerçekleştirdiği "Türk Deniz Ticaret Filosunun Tekne ve Makine Sigortası Kapsamında Risk Değerlendirmesi" başlıklı tezi ile tamamladı. Dr. ERGİNER, İTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve TMMOB Gemi Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Dr. Kpt. Serim PAKER

30.11.1971 İzmir’de doğdu. İlkokulu Namık Kemal İlkokulu, ortaokulu İzmir Özel Türk Lisesi ve liseyi İnönü Lisesi’nde tamamladı ve 1989’da İstanbul Teknik Üniversitesi Güverte bölümüne girdi. 1994 yılında mezun olup 2000 yılına kadar İNCE Denizcilik AŞ, PİNAT AŞ ve MARDAŞ AŞ’ye ait muhtelif gemilerde önce Uzakyol Güverte Zabiti yeterliliği ile üçüncü kaptan, daha sonra Uzakyol Birinci Zabiti yeterliliği ile ikinci kaptan olarak çalıştı. 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu’nda (Denizcilik Fakültesi) öğretim görevlisi olarak göreve başladı. Dr. PAKER, 2000 yılında DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Programı’nda Yüksek Lisans eğitimine başladı ve 2002 yılında mezun oldu. 2002-2010 yılları arasında DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Anabilim Dalında Doktora eğitimini sürdüren Dr. PAKER, Prof. Dr. Okan TUNA danışmanlığında gerçekleştirdiği “ Denizde Sportif Faaliyetlere Yönelik Tüketici Davranışı Analizi” başlıklı tezi ile Doktor ünvanını aldı. Halen DEÜ Denizcilik Fakültesi Denizcilik Eğitimi Anabilim Dalı’nda Öğretim Görevlisi olarak görevine devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Yorumlar (12)
şahin kaptan 10 yıl önce
acayip değilmi???hiç denizde çalışmayan birisi nin doktor olması denizcilikte çok yavan.vatandaş denizi bilmez,bırakın okyanusu denizde 6 ay bile çalışmamış.zaten gemi inşacıların mantığı herzaman cok mantıksız gelmiştir.her şey ezber.aslında onlarında güverte ve makinacılar gibi denizde 6 ay 1 sene çalışması gerekir.yanılıyormuyum???

şahin kpt.uzakyok kpt.
Denizci 10 yıl önce
Sizin yazdıklarınızı gözünüz görüyormu ? Bu arkadaşlar akademik anlamda "Doktor" unvanını alıyor. Kaptan ünvanı almıyorlar. Doktora yapmak için denizde çalışmak gerekmiyor. Siz, doktora yapmanın ne demek olduğunu daha bilmiyorsunuz. Ağzı olan konuşuyor. Ortalık cahiller ile dolu.Laf olsun diye yorum yazıyorsunuz ve gülünç oluyorsunuz.
Eğitimin Önemi 10 yıl önce
Kaptan şahin eğer denizcilik sadece gemide öğreniliyorsa bunca lisans eğitiminin gereği yok.Liseden sonra her genç gemiye atlasın kaptan olsun?

yada şöyle anlatayım; Liseden mezun olup gemide çalışan adamla,fakülteden denizcilik eğitimi almış adam arasında fark ne kadar sizce??Eğitimi fakültede alırsın teknik kısmını gemide,aslında asıl zor olanı fakültedir. Fakültede öğretiler için öğretim görevlisinin gemi tecrübesi olmasına gerek yoktur. Adam zaten yıllardır işin içinde pruvanın ,kerterizin ne olduğunu yeteri kadar biliyordur.Denizcilerin,denizce çalışan kısmının sürekli böbürlenmesinden nefret ediyorum sanki çok büyük mataf. Alla allaaa
10 yıl önce
Gemi inşaiye mezunu olan ve Doktora ya hak kazanan vatandaşın CV sini gördüm batılı meslektaşlarından farklı değil.

"Türk Deniz Ticaret Filosunun Tekne ve Makine Sigortası Kapsamında Risk Değerlendirmesi" konulu doktora tezi için deniz tecrübesi gerektiğini düşünüyorsanız bi hayli miktarda sigortacıyı açık deniz stajına göndermek gerekecek.Sana tavsiyem kardeşim madem eğitim konusunda bu kadar derin düşüncelere sahipsin; önce arkadaşın doktora tezini bul bir oku (bunun adı doktora ve öyle kolay alınmıyor)Gördüğün eksikler var ise eleştirini yap. İstersen pratik tecrübe eksikliği ile de bağlantılandırabilirsin.Haksız mıyım dersen senin kafan karışmış diyeceğim kusura bakma10 yıl önce
Şahin Kapt. rumuzu ile yazı yazan arkadaşa Türkiye Cumhuriyetinde herhangi bir üniversiteden lisans diploması verildiğine inanmıyorum ya da inanmak istemiyorum. Böyle ise

durum feci demektirşahin kpt 10 yıl önce
beyler emin olun denizciliği öğrenmek için 6 aydan daha fazla eğitime gerek yok.lisans mezunuda olsan prof.da olsan önemli olan alınan ve verilendir.süre önemsizdir.

hangi cruize gemisinde bir türk kaptan başmühendis gördünüz.istediğiniz kadar konuşun kafalr değişmeden lisans doktora fark etmiyor.avrupalılarla aynı eğitim diyen arkadaş bizden bir kaptanın avrupalı kaptanların çalıştığı cruize şirketi yazda bir öğrenelim.

ha unutmadan yıllarını denizlere vermiş sonrada doktor olmuş sayın hocalarıma sözüm yok.alınmasınlar.

kısacası deniz denizde öğrenilir arkadaşlar...
mehmet özdemir 10 yıl önce
Yaşadığınız ülkeye,yönetenlere, yönetilenlere bir bakın şöyle bu tartışmanın ne kadar beyhude olduğunu anlayacaksınız.
10 yıl önce
Hocalarımızın ne kadar donanımlı olduklarına birebir şahit olan birisi olarak kendilerini gönülden tebrik ediyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü