banner191

banner148

banner179

banner176

Denizcilik Eğitimi Konsey Toplantısı Yapıldı

Denizcilik Fakülte ve Yüksekokullarının katılımıyla 3. Gerçekleştirilen toplantı KTÜ Deniz Bilimleri Fakültesinin ev sahipliğinde Trabzon’da gerçekleştirildi.

GÜNCEL 07.02.2010, 12:53
Denizcilik Eğitimi Konsey Toplantısı Yapıldı

DENİZCİLİK EĞİTİMİ KONSEYİ TOPLANTISI YAPILDI

Toplantı,  04-05 Şubat 2010 tarihinde KTÜ Deniz Bilimleri Fakültesinde Yapıldı.

Denizcilik Fakülte ve Yüksekokullarının katılımıyla 3. Gerçekleştirilen toplantı KTÜ Deniz Bilimleri Fakültesinin ev sahipliğinde Trabzon’da gerçekleştirildi. Toplantıya;
• Piri Reis Üniversitesi
• KTÜ Deniz Bilimleri Fakültesi
• İTÜ Denizcilik Fakültesi
• Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi
• Yakındoğu Üniversitesi Denizcilik Fakültesi
• YTÜ Gemi İnşaa ve Denizcilik Fakültesi
• İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi DUİM Bölümü
• Zonguldak Karaelmas Üniversitesi DİYYO
• Kocaeli Üniversitesi Barbaros Denizcilik Yüksekokulu
• Rize Üniversitesi Turgut Kıran Denizcilik Yüksekokulu

Katıldı. Gemiadamları Sınav Merkezi Başkanı Koray Konuksever, GEMİMO Başkanı Muammer Yağız ve Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürü Cemalettin Şevli’de katılımları ile destek sağladılar.

KTÜ Rektörü Prof.Dr.Orhan Aydın’ın açış konuşmasını yaptığı toplantıda Üniversitelerden yoğun bir akademisyen topluluğunun katılmış olması Konseyin çalışmalarında önemli bir yer tuttu.

2 günlük yapılan çalışmaların 1. Günü KTÜ Kanuni Merkez kampüsünde yapılmış olup 2. Gün ise KTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümünde yapıldı.

Yapılan çalışmalarda Ülkemizdeki Denizcilik Eğitiminin Sorunları masaya yatırıldı.

Yorumlar (15)
Beşir Dok 10 yıl önce
Tüm okulların temsilcileri demesekte büyük çoğunluğu bu toplantıya katılmış ancak denizciliğimizin ilerlemesi için öğrencilerimizin daha iyi yetişmesi için ne gibi çalışmalar yapılmış yada yapılacakmış ondanda bir haber verseydiniz,denizciliğimizin sorunlarına değinilmeyen toplantıların hiç kimseye faydası olmaz umuyorumki tüm denizcilik camiası için faydalı olmuştur veya olacaktır
burak sezer 10 yıl önce
bu toplantıda yalova üniversitesi yalova meslek yüksekokulundan da bir temsilcinin olmasını bir yalova mezunu olarak görmek isterdim hayal kırıklığına uğradım
10 yıl önce
Toplantıya Türkiye ve KKTC de bulunan Tüm Fakülte ve Yüksekokullar (4 yıllık) eksiksiz olarak katılmış bulunmaktadır
yüksek okul 10 yıl önce
Toplantının içeriği neydi acaba ? Hangi konular üzerinde duruldu ?

Katılan üniversitelere bakınca hiç bir meslek yüksek okulunun olmadığı dikkat çekici. Eminim konuşulan konulardan bir taneside meslek yüksek okullarının uzakyol alma şansı konusudur.
10 yıl önce
Giriş puanın yetmedimi meslekyüksek okuluna gir, sonrada fakülte mezununun sahip olabileceği ayni haklara sahip olmaya kalk. Niçin haddinizi bilmiyorsunuz. Hangi ülkede böyle bir imkan var, söyler misiniz ? Oyun kurallara göre oynanır. Herşeyi sulandırmayınız, lütfen. Eğitim ciddi bir iştir.
AHMET FARUK ÖNDEMİR 10 yıl önce
Giriş puanım yetmedi fakülteye gidemedim aynı haklara sahip ol,

:RE

4 yıl denizcilik lisesinde oku üzerine MYO bitir adam gelsin Anadolu lisesinden mat fen zaten ful kazansın sen 6 yıl emek ver, staj yap adam 5 yılda senden üstün olsun.Bunun cevabını bekliyorum.
sefa gönen 10 yıl önce
ben deniz ve liman işletme okuyorum akdeniz finike myo da .. ve diger myo larıda katılmamıs. ben finike myo ikinci sınıftayım bize (deniz ve liman işletme)bolümüne hangi belgeler verilecek acaba
Ali Kara 10 yıl önce
Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum. Tıp Fakültesine giremedim..20 senedir Hastanede yoğun bakım servisinde çalışıyorum. Tecrübem bir çok uzman doktordan daha fazla. Yaptığım ilk müdahalelerle Sayısısız hayat kurtardım.

Memlekette Doktora da çok ihtiyaç var. Bazı özel hastaneler yabancı doktor çalıştırmak zorunda kalıyor. Bize de Sağlık Bakanlığının yapacağı bir sınavla küçük sağlık ocaklarında da olsa Doktorluk hakkı verilsin...Üniversiteye gitmeden diploma hakkı sadece denizcilere mahsus olmasın.Diğer ihtiyaç duyulan sektörler ve meslekler de düşünülsün..

Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?