banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Denizcilik Eğitim ve Koordinasyon Toplantısı

IV. Eğitim ve Bilgilendirme Koordinasyon Toplantısı, Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri AKA başkanlığında 15-16 Şubat 2014 tarihinde Ankara’da yapıldı.

GÜNCEL 20.02.2014, 13:28
Denizcilik Eğitim ve Koordinasyon Toplantısı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Merkez Teşkilatı ve liman başkanları IV. Eğitim ve Bilgilendirme Koordinasyon Toplantısı, Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri AKA başkanlığında 15-16 Şubat 2014 tarihinde Ankara’da yapıldı.
 
Toplantıya, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin ŞEVLİ, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Hızırreis DENİZ, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürü M. Mehdi GÖNÜLALÇAK, Merkez teşkilatı üst düzey yöneticileri ile 71 Liman Başkanı ve Gemi Sürvey Uzmanları  katıldı.
 
Bakanlık Merkez ve Taşra Teşkilatı’nın Denizcilik konuları ile uygulama esaslarının belirlenmesi, geçmişten günümüze değişen ve gelişen ulusal ve uluslar arası mevzuatların takibi amacıyla düzenlenen eğitim ve koordinasyon toplantısında; gemi ve liman denetimleri, liman ve Bayrak Devleti uygulamaları, deniz emniyeti, deniz çevresinin korunması, gemide yaşam ve çalışma koşulları, uluslararası gelişmeler, liman tesisleri denetimleri, Eğitim ve Belgelendirme konularında yürütülen iş ve işlemler ile projeler konusunda eğitim ve bilgilendirmeler yapıldı. 

 
Ayrıca daha etkin ve verimli katılımcı çalışmanın önemi vurgulanarak, uygulamada birlikteliğin sağlanması, hızlı ve etkin iletişim konuları da görüşüldü.
 
Yapılan eğitim ve koordinasyon toplantısında; liman başkanlıkları sorumluluğunda yürütülen iş ve işlemlerde, hizmet kalitesinin yükseltilmesi için gerekli çalışmalar konusunda ihtiyaç ve öneriler, merkez teşkilatı yetkilileri ile birlikte değerlendirilerek soru-cevap olarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. 
 
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Merkez Teşkilatı ve liman başkanları eğitim, bilgilendirme ve koordinasyon toplantıları düzenli şekilde devam edecektir.

Yorumlar (2)
uzman 6 yıl önce
çok yararlı oldu, özellikle açılış günü nezaket adabı muaşeret selamlama dersi, teşekkür eder devamını bekleriz
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 6 yıl önce
Bir de sivil denizcilerimizin eğitimlerine el atsalar iyi olacak. Özellikle MEB nın okulları birçok eksiklerle eğitimlerine devam etmektedirler. MYO ların durumu nedir bilmiyorum.Sanırım liselerdeki sorunlar onlarda da devam ediyor. Bu okullarda deniz eğitim araç ve gereçleri, labaratuvar. simöülatör, meslek öğretim görevlileri eksikleri devam ediyor. Galiba onların işi Allah'a kalmış. Piri Teis Üniversitesi denizcilkle ilgileri olmayan fakültelere de eğitim vermek için İMEAK DTO dan 25 milyonu alınca onların tuzu kuru. Ama taşıma suyla değirmen dönmeyeceğine göre kendilerine yeni kaynaklar bulmak zorunfda kalabilirler. Maliye Baknlığı sinekten yağ çıkarma misali yeni kaynaklar ararken bu 25 milyonun hesabını sorabilir. Denizcilik Eğitim ve Koordinasyonu başlığını taşıyan bu seminerde bulunan büyüklerimizin görevi ülklemizdeki sivil denizcilik okullarının eksiklerini saptayarak İMEAK DTO nun sadece Piri Reis'e verdiği bu 25 milyonun ve bundan sonraki yıllarda verebileceği ödemelerin bu okulların eksiklerini tamamlamak üzere çalışmalar yapması doğru olacaktır. İMEAK DTO' NUN PİRİ REİS üNİVERSİTESİ'NE AKTARDIĞI 25 MİLYON MİLLETİN PARASIDIR. Bu para ülkedeki tüm denizcilik okuıllarına eşit olarak verilmelidir ki kaliteli eğitim sağlanabilsin. İşte DENİZİCİLİK EĞİTİM VE KOORDİNASYON toplantısın katılan büyüklerimiz adına yakışır surtette bu paranın okullar arasında eşit bir şekilde dağıtılmasını koordine etmeliidir. Allah selamet v ersin. www.refikakdogan.com
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?