banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Denizcilik Diplomalarını Aldılar

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesini bitiren 18 Vardiya Zabiti adayı genç denizci okul bahçesinde yapılan bir törenle diplomalarını aldılar.

GÜNCEL 16.06.2012, 00:18
Denizcilik Diplomalarını Aldılar

2007-2008 yılında eğitim hayatına atılan Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi ilk mezunlarını geçen yıl vermişti. Bu yıl okulu bitiren öğrenciler II. Mezunlar olarak okul tarihine geçtiler.
İkisi bayan olmak üzere 18 öğrencinin diploma aldığı törene Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamit ÇAKIR, Tuzla Liman Başkanı Burhan KUŞ, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Şube Müdürü Baki Kesik, çok sayıda misafir, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Törende ilk 3 dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldılar.

1. Berkay Meraklı

2. Sena Taşlıdağ

3. Umut Kara

Törende ayrıca dönem birincisi Berkay Meraklı arkadaşları adına çok duygusal bir konuşma yaptı ve yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı.

Bayrak-Flama devir tesliminin de yapıldığı törenden sonra tüm konuklar mezuniyet pastasının da kesildiği kokteyle katıldılar.

 

Yorumlar (4)
ufuk halis FENER 8 yıl önce
merhabalar Türkiye'deki denizcilik meslek liselerinin hiç bir degeri kalmamıştır meslek yüksek okullarından liseleri ayırmak için denizcilik meslek liselerinin 3000grt olan ehliyeti 500grt düşmüştür oysaki denizcilik liselerinin ehliyetleri düşme yiğide meslek yüksek okullarının ehliyetleri yükselseydi daha iyi olmaz mıydı. Ve 60 yakın Türkiye de denizcilik meslek lisesi var fakat denizcilik meslek yüksek okullarının toplam sayısı 17 dir. ehliyetlerle uğraşacağınıza daha iyi gemi adamı yetiştirmek için okullar açsanız Allah selamet versin...
ali 8 yıl önce
hocam her şey güzel hayırlı olsunda ne ehliyeti veriyorsunuz ve seney hangi yeterliliği vericeksiniz bunu cok merak ediyorum. şu anki yeterlilik 3000 grs& 3000 kw bu gemilerde 3. zbt zorunlulugu yok yenı taslak kabul edilirse 750 grs & 750 kw sandaldamı vardiya zbt yapıcak bu cocuklar ? bu kardeşlerimiz gemici yagcı olucak vardiya zbt degil hizmetlerini liman kabul etmiycek zbt yapmadıkları için bunlarla ilgili neler yapıyorsunuz kurum olarak cok merak ediyorum . acıklayın lütfen siztemdeki bu eksikliği ve bu maduriyeti beyaz üniforma giydirmek ve diploma vermekle cözülmüyor şimdi allah selamet verisin seneyede sandal zbt yetiştirdil diye cıkert artık meslek lisesi mezun törenleriyle ilgili haberler
8 yıl önce
denizcilik oynuyolar ne güzel
Tarkan BOZKURT 8 yıl önce
Verilen ehliyetler ile artık zabit olarak değil personel olarak çalışılıyor. 3000 grt/kw yığılması olduğunu artık sağır sultan biliyor. Yaklaşık 60 lise her yıl mezun veriyor. Ondan sonra yağcı/gemici olarak çalışsam zabit hizmeti saydırabilir miyim soruları geliyor. Acıdır'ki son yıllarda bu sorular büyük artış gösterdi. Görünen o ki daha'da artmaya devam edecek. Siz zabit(personel) yetiştirmeye devam edin. Yazık. Çok büyük yazık.
10
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102