banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Denizcilerin Dinlenme Saatlerine Sıkı Takip

Paris ve Tokyo MoU limanlarında 1 Eylül – 30 Kasım 2014 tarihleri arasında “STCW Dinlenme Saatleri ile ilgili yoğunlaştırılmış denetim kampanyası” yapılacak...

GÜNCEL 14.08.2014, 13:05
2326
Denizcilerin Dinlenme Saatlerine Sıkı Takip

STCW DİNLENME SAATLERİ İLE İLGİLİ YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DENETİM KAMPANYASI (CIC)

Paris ve Tokyo Liman Devleti Kontrolü Memorandumları (MoU) kapsamında Liman Devleti Kontrolü yapan ülkelerinin limanlarında 1 Eylül – 30 Kasım 2014 tarihleri arasında “STCW Dinlenme Saatleri ile ilgili yoğunlaştırılmış denetim kampanyası” yapılacaktır. 

Uluslararası sefer yapan Türk Bayraklı gemi işleten firmaların konu hakkında bilgilendirilmesi, yurtdışı limanlarına sefer yapacak gemilerinin bu denetimlere hazırlıklı olması gerekmektedir. Bu limanlarda yapılacak Liman Devleti Denetimlerine hazırlıklı olunması amacıyla, ülkemiz limanlarında uluslararası sefer yapan Türk Bayraklı gemilere yapılan önsörvey ve program dışı denetimlerde yoğunlaştırılmış denetim uygulamasına yönelik denetim yapılacaktır.

Ayrıca, gemi denetim uzmanları tarafından ülkemiz limanlarına sefer yapan yabancı bayraklı gemilere de taraf olduğumuz Akdeniz ve Karadeniz MoU kapsamında yapılan Liman Devleti Kontrollerinde STCW Dinlenme Saatleri ile ilgili yoğunlaştırılmış denetim kampanyası uygulanacak olup, denetimlerde söz konusu Memorandumların Bilgi İşlem Merkezlerine denetim raporlarının girilmesi gerekmektedir.

Yorumlar (1)
ADINIZI YAZIN 7 yıl önce
Gemide çalışıpta bu tempoda dinlenmekten bahsedilmesi çok saçma.minumum personel maksimum iş, komiksiniz beyler....gemide çalışma saatleri formunu kim doldurur,tabiiki stajyer.napsın garibim 2. kafasını kaldıramazki zabitler evraktan.

beyler beyler iyice cılkını çıkardınız denizciliğin, evrak yapmaktan vardiya tutup birde yok paris mou yok blacksea mou yok bayrak devleti kontrolünde şirket şirin gözüksün gemi bağlanmasın diye bir gram uykuyla duruyoruz zaten.siz önce bu kadar çok prosedürü kaldırın ortadan biz dinleniriz elbet...
21
parçalı az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü