banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Denizciler Mecliste yıpranmayı konuştu

Beykoz Denizciler Derneği bir toplantı için gittikleri Ankara’da, Denizcilerin yıpranma hakkıyla ilgili TBMM’de bazı görüşmelerde bulundu.

GÜNCEL 11.02.2013, 16:23
2162
Denizciler Mecliste yıpranmayı konuştu

Denizciler Mecliste yıpranmayı konuştu

Beykoz Denizciler Derneği bir toplantı için gittikleri Ankara’da, Denizcilerin yıpranma hakkıyla ilgili TBMM’de bazı görüşmelerde bulundu.

İstanbul 1. Bölge Milletvekilleri Mehmet Domaç ve İdris Güllüce, Kahramanmaraş Milletvekili Fatih Arıkan ile Denizcilik Meslek Liseleri ve sektörde yaşanan sıkıntılar hakkında konuşularak Denizciler Derneği’nin bazı projeleri konuşuldu.Beykoz Denizciler Derneği İdari Sekreteri Sedat Kesim, mecliste görüştükleri İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç ile denizcilerin yıpranma hakkının yeniden geri verilmesini görüştüklerini ifade etti. Gazetecilere ve milletvekillerine kararname ile geri verilen yıpranma hakkının, ağır şartlar altında çalışan Denizcilerin de hak ettiğini düşündüklerini belirterek, buna dayanak olarak, iki yılda bir yapılan sağlık muayenesinden geçemeyen denizcilerin mesleğe devam edemediklerini gösterdiklerini belirtti.

Birçok denizcinin yakınlarının cenazesinden, düğününden habersiz kaldığını, çocuklarının doğumlarını göremediklerini ifade eden Kesim, hatta mezarı dahi belli olmayan denizcilerin olduğunu söyleyerek, önümüzde ki günlerde konu ile ilgili internet üzerinden bir kampanya düzenleyerek denizcilerin yıpranma hakkı için Beykoz Denizciler Derneği olarak çalışma başlatacaklarını sözlerine ekledi.

İstanbul 1. Bölge Milletvekili İdris Güllüce ve Maraş Milletvekili Fatih Arıkan ile de görüşen Beykoz Denizciler Derneği, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ile de ilerleyen günler için görüşme talebinde bulunarak meclis görüşmelerine son verdi.

Yorumlar (5)
Gürhan Akan 9 yıl önce
Sevgili Ahmet Kaptan ve arkadaşları, Allah sizden razı olsun.
Sonunda denizcilerin gerçek dertlerini devlete anlatacak bir babayiğit çıktı.
Muvaffakiyet ler.
satı yenice 9 yıl önce
EMEGİ GEÇEN HERKESE TEŞEKÜR EDERİM BEN DENİZCİ OLARAK ÖMRÜNÜN YARISINI DENİZDE GEÇİRMENİN NE OLDUGUNU BİLİRİM
A,H.Ü 9 yıl önce
değerli arkadaşlar,bir meslek düşünün tv de açık oturumunda meslekler bahsedilirken denizcilik mesleğinden bahseden görmedim.Ben yıllardır bu mesleğin enalttan en üste kadar görev yaptım ve en üsstten 2002 yılında emekli oldum.Sonuç utanç verici mahalle arasındaki bir atölyeden emekli olanla emekli aylığın konuşmaya utanıyorum.Demek ki parası olan değil yüreği olan armatör olmalı.Armatörlüğün kriteri nedir araştıran yok ama gemi adamı mekanik elektronik statik dinamik dayanım idareci psikolog.......krite rleri aranır.Port statelere sorarsın her türlü eksiklikleri arıyorsunuz da neden sigorta primlerini sormazsınız cevap o bizim işimiz değildir derler doğrudur o mezarcı mahmudun işidir.Neticede BEYKOZ DENİZCİLER DERNEĞİNİ TEBRİK EDERİM.Belki ülkemizde bu hainlikleri dinleyen ve mecliste konu eden bir ehli sünnete tabi evlat başgösterir.saygılar ımla....
SEDAT KESİM 9 yıl önce
ARKADAŞLAR LÜTFEN HAKIMIZI GERİ ALMAK İÇİN DETEK OLALIM FARKLI DÜŞÜNCELERE SAHİP OLABİLİRİZ FAKAT BU KONU HAK HAK DENİNCE AKAN SULAR DURUR BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDE. ŞİMDİ SORUYORUM SİZE İKİ YILDA BİR SAĞLIK KONTOROLÜ İSTİYORSUNUZ VE SONRADA YIPRANMIYOSUN DİYORSUN BU NASIL TEZAT.
SERDAL 9 yıl önce
böyle güzel bir girişimden dolayı beykoz denizciler derneğini tebrik ediyorum.diğer denizci dernekleri ne iş yaparlar
saygılarım la
banner255
9
parçalı az bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü