banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Denizciler Atatürk'ü Unutmadı

Denizcilik Müsteşarlığı’ndan bir heyet, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Müsteşar Yardımcısı Zeki ÇİTÇİ önderliğinde Anıtkabir ziyaretinde bulundu

GÜNCEL 01.07.2010, 16:01
Denizciler Atatürk'ü Unutmadı

Denizcilik Müsteşarlığı’ndan bir heyet, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Denizcilik Müsteşar Yardımcısı Zeki ÇİTÇİ önderliğinde Anıtkabir ziyaretinde bulundu.

Ulu önder Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakılmasının ardından Anıtkabir Özel Defteri günün anlam ve önemini anlatan cümlelerle imzalandı.

“ Aziz Atatürk,
En güzel coğrafi vaziyette ve üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye; endüstrisi, ticareti ve sporu ile en ileri denizci millet yetiştirebilmek kabiliyetindedir.
Bu kabiliyetten istifadeyi bilmeliyiz. ‘Denizciliği, Türk’ün büyük milli ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız.’ Sözünüzü rehber edinerek gösterdiğiniz yolda ilerliyoruz.
84 yıl önce denizcilere armağan edilen Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları münasebetiyle, milli ülkümüz olan denizciliğe, denizlerimize ve iç sularımıza sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.
Ruhun şad olsun...”

Anıtkabir Ziyareti

Anıtkabir Ziyareti

Anıtkabir Ziyareti

Anıtkabir Ziyareti

Anıtkabir Ziyareti

Yorumlar (1)
ABDULLAH AKÜNAL 10 yıl önce
BENCE ATATÜRK SİZLERE ''TÜRK DENİZCİLİĞİNE SAHİP ÇIKMAK TÜRK GEMİLERİNDE YABANCI GEMİADAMI İSTİHDAMI SAĞLAYARAK OLACAKSA, BIRAKIN SAHİP ÇIKMAYIN.''DİYE CEVAP VERİRDİ. KABOTAJ BAYRAMININ RUHUNA TERS BU KARARI ALANLARIN BİZDEN BİRİLERİ OLMASI DA MANİDARDIR. SEVGİ VE SAYGILARIMLA.

A.AKÜNAL(89 MK)
23°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?