Denizciler 3 Aydır Aden'de Rehin

Korsanlarca alıkonulan Horizon-1 adlı kuru yük gemisinde rehin tutulan mürettebattan stajyer Burak Pamuk'un Kocaeli Darıca ilçesinde yaşayan ailesinin tedirgin bekleyişi sürüyor.

Denizciler 3 Aydır Aden'de Rehin

Denizciler 3 aydır Aden'de rehin

Aden Körfezi'nde korsanlarca alıkonulan Horizon-1 adlı kuru yük gemisinde rehin tutulan mürettebattan stajyer Burak Pamuk'un Kocaeli'nin Darıca ilçesinde yaşayan ailesinin tedirgin bekleyişi sürüyor.

Aden Körfezi'nde korsanlarca alıkonulan Horizon-1 adlı kuru yük gemisinde rehin tutulan mürettebattan stajyer Burak Pamuk'un Kocaeli'nin Darıca ilçesinde yaşayan ailesinin tedirgin bekleyişi sürüyor.

Burak Pamuk'un babası emekli deniz astsubay Ali Pamuk, yaptığı açıklamada, Tuzla'daki Türk Deniz Eğitim Vakfı (TUDEV) son sınıf öğrencisi olan oğlu Burak'ın staj amaçlı çalışmaya başladığı Horizon-1 isimli yük gemisinde, stajının 45. gününde Somalili korsanlar tarafından kaçırıldığını hatırlattı.

Türk bayrağı taşıyan geminin Türk kara parçasını temsil ettiğini, bu gemiye yapılan saldırının Türk kara parçasına saldırı anlamına geldiğini söyleyen Pamuk 'Ancak kimse müdahale etmiyor, 23 aile perişan durumda. Dün şirket yetkilisi ile görüştük. Gerekli girişimlerde bulunduklarını, artık anlaşma için son aşamaya gelindiğini söylediler' diye konuştu.

Oğlu Burak Pamuk ile en son 23 Eylül Çarşamba gecesi saat 23.00'te telefonla görüştüklerini ifade eden Ali Pamuk, Burak'ın sağlığının iyi olduğunu, korsanlarla İngilizce olarak anlaştıklarını söylediğini belirtti.

Korsanların istediği fidyenin çok büyük miktar olmadığını vurgulayan baba Ali Pamuk, şöyle devam etti:

'Bir futbolcuya milyon dolarlar verilirken 23 denizcinin hiç mi değeri yok. Devlet bu olayın arkasında olsun. Türkiye aylardır bir cinayete kilitlendi ve bu cinayet hala daha konuşulmaya devam ediyor. Ancak bizim çocuklarımız unutuldu. Bu çocuklar 3 aydır denizde ve psikolojilerinin ne olduğu belli değil. Yazık günah değil mi çocuklarımıza. Bir tane oğlumuz var, bayramda büyük bir umutla döner diye bekledik. Bayram umarım herkes için iyi geçmiştir. Gelmesi bir yana serbest bırakıldıklarını bilmek bile bizim için büyük bir bayram olacak. Artık evlatlarımıza kavuşmak istiyoruz.'

Horizon-1 adlı kuru yük gemisi, 23 Türk mürettebatıyla Suudi Arabistan'dan Ürdün'e giderken 8 Temmuz'da Aden Körfezi'nde silahlı korsanlarca ele geçirilmişti. Korsanlar fidye talebinde bulunmuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
bahadır  demirel
bahadır demirel - 10 yıl Önce

Dönem arkadaşım ve çok sevdiğim kardeşim Burak Pamuk için üzüntülerimi nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum ama dirayetli olup bekleyeceğiz. Ben eminim ki Burak kardeşimiz en yakın zamanda o şerefsizlerin elinden kurtulup aramıza dönecek !!! Ailesine sabırlar dilerim..

saruhan osmanoğlu
saruhan osmanoğlu - 10 yıl Önce

En kısa zamanda artık Bu durumun sonlanmasını ümit ederek

Burak Pamuk'un da sağlıklı olarak aramıza dönmesini temenni ediyorum

Allah yardımcıları olsun hepsinin

Alper ERÖZBEK
Alper ERÖZBEK - 10 yıl Önce

Burak Pamuk ve ailesine Allah sabır versin. En kısa sürede ve sağ salim yanımızda olmasını dilerim.

Tüm mürettebatın Allah yardımcısı olsun..

murat karakoyun
murat karakoyun - 10 yıl Önce

donem arkadasmız olan burak pamuk kardesımızı bır an once aramıza donmesini ve bu sure zaman arasında ailesine ve tum sevenlerine sabir diliyorum tum hoziron-1 gemisinin murettebatına ve ailerine allah sabir diliyorum.

12.dönem

izzet sarı
izzet sarı - 10 yıl Önce

Dönem arkadaşım sevgili burak pamugun bir an önce aramızda olacagından hiç şüphem olmadıgını ifade etmek iftiyorum.Arkadaşımızın ve rehin tutulan tüm denizcilerin ailelerine sabır diliyorum.Devletimizin bir cinayet için aylardır yaptıgı operasyonları ve medya gündeminden bir an olsun düşmemesini belirterek.Rehin tutulan denizcilerimiz ve arkadaşımız BURAK PAMUK'un bir an önce yetkililerce kurtarılmasını istiyoruz.

NECİBAKİ MUSTAFA   ÇELİKKAYA
NECİBAKİ MUSTAFA ÇELİKKAYA - 10 yıl Önce

Dönem arkadaşımız,kardeşimiz burak pamuk un ve diğer gemi personellerinin bu acı durumu karşısında bunca zaman geçmesine rağmen haala kayda alınacak bir girişim yapılamamış olması türk denizcilik camiası ve ülkemizin dünya üzerindeki potansiyel konumu için negatif bir tanıtım olduğunu düşünüyorum.en kısa zamanda meslektaşlarımızın yeniden selamete kavuşmasını diliyerek ailelerinin acılarını yürekten paylaşıorum.saygılarımla.

Yusuf Ceylan
Yusuf Ceylan - 10 yıl Önce

Yaklasık 3 aydır net bi haber alamadığımız kuzenimden (kardesimden) bugün hayırlı bi haber geldi ve hepimiz cok mutlu olduk.Herkese gecmiş olsun bidaha böle kötü günler yasamamak dileğiyle..

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176