banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölümü

HopaPort İlçe’de METEM bünyesinde Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölümü açılması için İlçe Milli Eğitim yöneticilerini bilgilendirdi.

GÜNCEL 11.11.2014, 09:23
2831
Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölümü

HOPAPORT SOSYAL SORUMLULUĞA ÖNEM VERİYOR

HopaPort İlçe’de METEM bünyesinde Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölümü açılması için İlçe Milli Eğitim yöneticilerini bilgilendirdi.

HopaPort, İlçede eğitim veren AÇÜ, Hopa Meslek Yüksek Okulu bünyesinde açılan Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümüne kaynak oluşturma ve istihdamı sağlayacak bir ortaöğretim programı açılması için girişimlerine devam ediyor.

Konunu tartışılması ve gündeme taşınması için İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Al, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ebru Saygın, Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Sezai Aydın ve Hopa MYO. Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümü Ulaştırma Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğretim görevlisi Veysel Tatar’ı HopaPort’a davet ederek bir toplantı yapıldı.

HopaPort Genel Müdürü Meriç Burçin Özer eğitimcileri HopaPort’ta görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Hoş geldiniz” dedi. Özer burada yaptığı değerlendirmede İlçenin bir sahil ilçesi olduğunu, Hopa Limanının da bu ilçe için önemli bir değer olduğunu ifade ederek, bugüne kadar böyle bir girişimin yapılmamasının bir noksanlık olduğunu, bu noksanlığın giderilmesinin ilk adımının Hopa MYO bünyesinde Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümünün açılmasını sağladıklarını, şimdi sıranın bu okula kaynak oluşturma anlamında METEM bünyesinde bir orta öğretim bölümünün açılmasının sırasının geldiğini ifade ederek İlçe Milli Eğitim yöneticilerinden destek istedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Al konunun ilçe için önem taşıdığını ve bu konuda girişimlerde bulunulacağını ifade ederek Genel Müdür Meriç Burçin Özer’e teşekkür etti. Artvin Çoruh Üniversitesi Hopa Meslek Yüksek Okulu Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümün açılması için büyük emek sarf eden Ulaştırma Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Veysel Tatar toplantıda yaptığı değerlendirmede İlçenin bir deniz ve sahil ilçesi olduğunu, denizi ve limanı olmayan yerlerde denizcilikle bağlantılı okulların bulunduğunu, Hopa’nın ve Milli eğitim yöneticilerinin Genel Müdür Özer’in teklifini iyi değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti.

HopaPort toplantı odasında yapılan bilgilendirme toplantısında Hopa Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi bünyesinde Deniz ve Liman İşletmeciliği alanı açılması ile ilgili gerekli alt yapının oluşturulmasına yönelik ön çalışmanın yapılması fikri kabul gördü ve çalışmalar başladı.

Hayati Akbaş/Hopa

Yorumlar (0)
14
açık
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 20 Mayıs 2022
İmsak 03:46
Güneş 05:35
Öğle 13:06
İkindi 17:02
Akşam 20:26
Yatsı 22:07
Günün Karikatürü Tümü