banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Deniz Üzerine Kurulan İlk Havalimanı

Türkiye'nin deniz üzerine kurulan ilk havalimanı, Ordu ve Giresun illerinin ortak hayali Ordu-Giresun Havalimanı inşaatında çalışmalar hızla sürüyor.

GÜNCEL 12.06.2014, 01:00
2678
 Deniz Üzerine Kurulan İlk Havalimanı

Ordu-Giresun Havalimanı'nda binalar yükselmeye başladı.

Yapımına 2011 yılında başlanan, koruyucu mendireklerin yanı sıra 3 kilometre uzunluğundaki pistinin asfaltı tamamlanan Ordu-Giresun Havalimanında, terminal binası içerisinde yer alan ve VIP misafirlerin kullanabileceği blokta kaba inşaat tamamlandı.

Türkiye'nin deniz üzerine kurulan ilk havalimanı, Ordu ve Giresun illerinin ortak hayali Ordu-Giresun Havalimanı inşaatında çalışmalar hızla sürüyor. Ekiplerin gece gündüz çalıştığı havalimanı inşaatında altyapı çalışmaları büyük ölçüde tamamlanırken üstyapı çalışmaları ise devam ediyor. Ordu-Giresun Havalimanı Üstyapı Proje Müdürü Yüksel Kahraman,  yaptığı açıklamada, nisan ayında başladıkları üstyapı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüklerini belirtti. Üstyapı inşaatlarında çalışan işçi sayısının 120 olduğunu ifade eden Kahraman, "Hedefimiz bizden istenilen süre içerisinde üstyapı çalışmalarını tamamlamak" dedi.

Çalışmalar kapsamında en önemli binaların başında terminal binasının geldiğini ve terminal binasını aşama aşama yapmaya çalıştıklarını anlatan Kahraman, "Bugün itibarıyla VIP misafirlerin kullanacağı E blokta beton döküm işlemlerini tamamladık. Yarından itibaren diğer bloklarda çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu

 Terminal binasının 5 bloktan oluştuğuna dikkati çeken Kahraman, şunları kaydetti: "Artık üstyapı çalışmaları adım adım tamamlanıyor. Yarından itibaren diğer blokların yapımına geçeceğiz. Sonrasında ise ısı ve güç merkezi ile çok katlı otoparkların da yapımına geçeceğiz. İnşallah bir aksilik olmadığı sürece üstyapı çalışmalarını hedeflenen tarihte teslim edeceğiz."

 

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Karikatürü Tümü