banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Deniz Kirliliği Meclis'te

CHP, denizlerdeki kirliliğin neden olduğu kanserojen maddelerin tüketicilerin sağlığına olumsuz etkilerinin belirlenmesi için Meclis Araştırması açılmasını istedi.

GÜNCEL 26.01.2013, 11:35
2654
Deniz Kirliliği Meclis'te

Deniz kirliliği Meclis'te

CHP, denizlerdeki kirliliğin neden olduğu balık çeşitliliğinin azalması, ağır metaller ve kanserojen maddelerin tüketicilerin sağlığına olumsuz etkilerinin belirlenmesi ve alınacak önlemlerin tespiti için Meclis Araştırması açılmasını istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Giresun MilletvekiliSelahattin Karaahmetoğlu tarafından TBMM Başkanlığı'na sunulan önergeningerekçesinde, besin değeri çok yüksek olan ve doktorlar tarafından haftada en azbir öğün tüketilmesi önerilen balıkların artık sağlık için bir tehdit olabileceğinin konuşulduğu belirtildi.

Gerekçede, Karadeniz'de 26 balığın neslinin tükendiği, Marmara'da 143 balık türünün yok olduğu ifade edilerek, Ege ve Akdeniz'deki balık varlığının hızla azaldığına işaret edildi. Gerekçede, bu konuda, başta Karadeniz ve Marmara olmak üzere acil önlem alınması gerektiği belirtildi.

Denizlerin gelecek nesillerin ekonomisine, sağlığına ve refahına katkı sağlaması için mücadele etmek ve yeterli tedbirleri almak gerektiği vurgulanarak, Meclis Araştırması açılması talep edildi.

Yorumlar (0)
32
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü