banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Deniz-Der Cumartesi Buluşmaları Yapılıyor

Denizcilik Mensupları Derneğinin geleneksel Cumartesi buluşmalarından 4. 27 Nisan 2013 Cumartesi günü Kadıköy Vapur İskelesi üzerindeki konferans salonun da gerçekleştirdi.

GÜNCEL 28.04.2013, 13:45
3280
Deniz-Der Cumartesi Buluşmaları Yapılıyor

DENİZ – DER’İN CUMARTESİ BULUŞMALARI

Kısa adı DENİZ-DER olan Denizcilik Mensupları Derneğinin geleneksel Cumartesi buluşmalarından 4. 27 Nisan 2013 Cumartesi günü Kadıköy Vapur İskelesi üzerindeki konferans salonun da gerçekleştirdi.

Toplantının gündeminde Camialtı Tersanesi vardı. DENİZ-DER Başkanı Ali CAN davetlilerin alkışları ile mikrofona geldi. 

Ali Can misafirlere kısa bir konuşma yaptıktan sonra Deniz Der Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Yılmaz Camialtı Tersanesi’nin kısa bir tarihçesini anlattıktan sonra bu gün aramızda olmayan Denizcilik Bankası T.A.O bünyesinde çalışmış kişiler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunmaya çağırdı.

Bu gün aramızda olmayanlar rahmet ve minnetle anıldıktan sonra Toplantıya katılan Şehirhatları Genel Müdürü Süleyman Genç’e Deniz Der’e yaptığı yardımlar nedeniyle teşekkür edildi. Kendisini bir teşekkür belgesi verildi.

Daha sonra Camialtı Tersanemsinde görev yapan Süleyman Filiz, Mehmet Ali Çetin, Levent Gülmen, Nur Poyanlı, Haki Kale, Şamil Ayrım, Lütfi Hizlan, Gözen Ünten, Sami Güney, Hasan Erdoğan, Cevat Okyar, Erdoğan Dökmen, Halil Balsun,Yusuf Uzun,Mahmut Akaltan,Galip Güngördü,Salim Özpak,İhsan Madakaş,Turhan Varlık,Atilla Elginöz,Şevki Bakırcı,Haydar Alkan,Sabahattin Külekçi,Nurettin FGürpınar,Kemal Gürdeniz, Nazmi Teker,Ali Yılmaz, Sami Bakır,Muammer Çeliköver,Mehmet Ali Çelen, Ahmet Baş, Timur Özdemir, Kenan canay, Recep Bahtiyar,Yaşar Turan, Necip Uysal,Ayhan İki, İsmet Yılmaz, Hasan kaymak,Osman Çoşkunsu, Ali Açıkelli,Ahmet Doğan,Necdet Kırkarlar,Alaattin Lomlu,Ümit Altıntaş,İhsan Antıç,Muharrem Edin,Tansel Timur, Sadık Özbekkangay,Hüseyin Kaygı.Selahattin Ertürk,Atilla Dayıcan,Ali Osman Güngör,Gülsen Şani,Fatma Secer, Hatice Mermer, Selma Börekçi,Gülşen Öztel,Gül Dayıcan,Şenfül Nacar, Fadile Küçük,Kamile Çiftçi,Kandire Divan’a teşekkür plaketleri verildikten sonra Camialtı Tersanesinde çalışıp bu gün aramızda olmayanların resimleri teker teker ekrana getirilerek yakınları ve arkadaşları tarafından yaşadıkları günlere ilişkin anılar anlatıldı.

Katılımcılar 2 HAZİRAN 2013 PAZAR GÜNÜ HALİÇ TERSANESİNDE ÇYAPILACAK OLAN TERSANECİLER GÜNÜNDE BULUŞMAK ÜZERE ayrılmışlardır.

Yorumlar (4)
Cahit İstikbal 8 yıl önce
Gerçek bir kadirşinaslık örneği veren DenizDer'i kutluyorum. Tüm destek verenleri de kutlamak gerekir. Bundan daha güzel bir çalışma olabilir mi?
T.C Mühendis Kaptan Refik Akdoğan 8 yıl önce
Madem adı Denizciler Derneği, yalnız Camialtı tersanesiyle değil tüm denizcilik sorunlarımızla da ilgilenmelerini bekliyoruz. Halen deniz ticaret filomuz çökmüş, tersanelerine kilit vurulmuş, sivil denizcilik okulları, meslek araç ve gerçlerinden ve meslek öğretim görevlileri olmadan mezun vermeleri, dünyayı dolaşan bir oklul gemisi olmaması, gemiadamları güvenceden mahrum çalışmaları gibi sorunlar halledilmeden sürüp gitmektedir. En azından Pendik-Sulzer dizel motor fabrikasının tekrar çalçışmaya başlaması gibi sorunlar hal edilme beklemektedir. Sanki dernekte bir yaşlılar kulubü görünümü ve Camialtı Tersanesi özlemi varmış gibi görünüyor. Allah selamet versin www.refikakdogan.com
haydar yılmaz 8 yıl önce
Saygı değer Refik Akdoğan ,eğer DENİZDER in tüm haberlerini izlerseniz,sadece Camialtı toplantısı yapmadığını görebilirsiniz.
Dah a geçen hafta Pendik Tersanesi ile Pendik Sulzer Motor Fabrikası çalışanlarının katıldığı toplantı yapıldı aynı yerde.
DENİZDER Başkanımız ALİ CAN bey PENDİK SULZER MOTOR Fabrikası açılmalıdır diye özetlenecek konuşması ile gündeme ilişkin görüşleri iletmiştir.
Ayrıca DENİZDER faaliyetlerini izlemeniz için www.denizder.com.tr adresini ziyaret etmenizi öneririm.
Biz sizi izliyor ve çok seviyoruz.Düşünceler inize değer veriyoruz.Sizinde bizi izlemenizi ve bizi olumlu düşünceler ve eleştiriler ile yönlendirmenizi bekliyoruz.Sizin her eleştiriniz bizim için bir armağandır.
DENİZDE R Ağırlıklı olarak tersanecilerin oluşturduğu bir dernektir. Size derneğimiz hakkında kısaca bir bilgide iletiyoruz.
Saygı ve sevgilerimizle.
DEN İZ DER Denizcilik Mensupları Derneği ;1952 yılında kurulmuş olan
DENİZCİLİK BANKASI T.A.O.işletmelerinde ve kurumlarında çalışmış olan
binlerce arkadaşımızı yine tek çatı altında toplamak amacıyla
15.05.2012 tarihinde kurulmuştur.
DENİZ DER
DENİZCİLİK BANKASI T.A.O.bağlı başta
Tersaneler olmak üzere
Limanlar,
Şe hir Hatları,
Denizyolla rı,
Deniz Nakiliyat,
Bankacıl ık,
Hastane,
Liman Lokantası,
Yalova Kaplıcaları,
Tatvan İşletmesi ve bunların devamında bugün devam eden
T.Denizcilik İşletmeleri,Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü,
İBB Şehir Hatları İşletmesi,İzmir B.B.Deniz Ulaşım A.Ş,
Çanakkale İl özel idaresi GESTAŞ işletmesi ile
denizcilik endüstrisini oluşturan
özel ve kamudaki tüm işletmelerin
çalışa nlarını ,eşlerini ,çocuklarını ve
tüm altsoyunu üye yapmayı amaç edinmiştir...

DEN İZ DER MİSYONU
DENİZ DER Denizcilik mensuplarının hepsini çatısı altında
toplamayı ve onların birlik ve beraberliklerini sağlamayı,
araların da dayanışmayı güçlendirmeyi temel görev edinmiştir.

DENİZ DER Vizyonu
Her yıl geleneksel hale gelen günlerimizde bir araya gelmeyi,
geçmiş günleri yadetmeyi,
aramızda n ayrılanları anmayı,
sektörel konularda birikimlerimizi aktarmayı,
denizcil ik eğitimine katkı sunmayı,
temel vizyon olarak kabul ediyoruz.
Ali Atılgan 8 yıl önce
denizcilik camiasına olan katkılarından dolayı denzihaber.com yetkililerine teşekkür ederiz.
17
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü