banner191

banner148

banner179

banner176

Dekan Sağ Haberi doğruladı

İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Kamil Sağ; DenizHaber'de yayınlanan "Dekan Sağ Görevden Alınıyor" haberini doğruladı.

GÜNCEL 12.04.2005, 11:32
Dekan Sağ Haberi doğruladı

PROF. SAĞ HABERİ DOĞRULADI

İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Kamil Sağ; DenizHaber'de yayınlanan "Dekan Sağ Görevden Alınıyor" haberini doğruladı.

Prof. Sağ çok üzgündü. Her zamanki beyefendi kişiliğiyle "Ben görevden alınmıyorum; görevden yolsuzluk hırsızlık yapan alınır. Ben 13 yılımı bu fakülteye verdim. Özellikle bazı haber sitelerinde hakkımda çıkan haksız ithamlara çok üzüldüm. İki çocuğumu okutuyorum; onların üzerine yemin ederim ki Fakülteden bana tek bir kuruş bile geçmemiştir, tam tersine benden fakülteye geçmiştir." dedi.

Prof. Dr. Osman Kamil Sağ, kendisini her zaman özveriyle fakülteye hizmet etmek dışında bir insiyatifinin olmadığını; zaman zaman hataları dil sürçmeleri olduysa da bunlardan dolayı zaten özür dilemiş olduğunu söylüyor.

Dekan Sağ'ın Rektör tarafından görevden almak için; İlhan Önerdem Dersliklerinin açılış töreninde İTÜ Rektörü Faruk Karadoğan'ın "İTÜ bir translantikse bende translantikin kaptanıyım bir gemide bir kaptan olur." diyerek düğmeye bastığı tahmin ediliyor.

Türk Denizcilik eğitim Sektörüne büyük katkı sağlayan Prof.Dr. Osman Kamil Sağ'a yapılan bu haksız ve şahsi görevden alma olayı; Denizcilik camiasından büyük tepkiye neden oldu.

Gelişmeleri duyurmaya devam edeceğiz...

DenizHaber.Com

Yorumlar (3)
emao 16 yıl önce
osman beyin yolsuzluk yaptıgına inanmıyorum bır ogrencı olarak..gorevden alınmasının ardında rektorun kirli oyunları vardır aslında..yeni atıyacagı kisi gemi insaatı fakultesınden sevılmeyen ve rektor secımlerınde kendı bolumunde 2 oy alabılmıs..ydo dusmanı bır ınsandır.yenı rektor her fakulteye dekanları secimle atarken denizcilik fakultesıne nıcın atama yapıor...yazıklar olsun...yenı dekanda hakettıgı saygıyı alacaktr,once bı gelsın bakalım
bm 16 yıl önce
rektötün şuursuzca dekan ataması yapması yüzünden hocaların hocası olan Sayın Fahrettin Küçükşahin hocamız görevinden ayrılacaktır ve bunun gibi daha birçok değerli hocamızın görevlerinden ayrılacağını biliyoruz bu yüzden ydo mak öğrencileri olarak rektörün kalıbının adamı olmadığını görerek esefle kınıyoruz umarız bu yanlıştan kısa zamanda dönülür
denizciii 16 yıl önce
Ülkemiz, görevlerin kişilere bağlı olmadı zaman kalkınmaya başlayacaktır... O yüzden Dekan görevini devretti diye hiç bir hocanın okuldan ayrılacağını düşünmüyorum. Ayrılan olursa yanlış yapar. Bence O. Kamil Sağ, hoca olarak görevine devam etmeli, bu şekilde devam ederse gönüllerde hep olur, ayrılır veya başkalarının ayrılmasına sebep olursa koltuk hırsı olan 'BÜYÜK' devlet adamlarından bir farkı kalmaz...
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?