banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

DEFMED, "Denizin İncileri" panelini İzmir’de düzenledi

2019 yılından bu yana düzenlenen Denizin İncileri Panel & Networking Cocktail etkinliği, İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirildi. Etkinlik, IMO’nun 18 Mayıs tarihini Dünya Denizci Kadınlar Günü olarak belirlemesi nedeniyle bu yıl ilk kez Mayıs ayında yapıldı.

GÜNCEL 20.05.2022, 07:52 Nermin İstikbal
108
DEFMED, "Denizin İncileri" panelini İzmir’de düzenledi

2019 yılından bu yana düzenlenen Denizin İncileri Panel & Networking Cocktail etkinliği, İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirildi. Etkinlik, IMO’nun 18 Mayıs tarihini Dünya Denizci Kadınlar Günü olarak belirlemesi nedeniyle bu yıl ilk kez Mayıs ayında yapıldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFMED) tarafından 2019 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenmekte olan ve denizcilik sektörünün kadın çalışanlarını bir araya getiren Denizin İncileri Panel & Networking Cocktail etkinliği, IMO’nun 18 Mayıs tarihini Dünya Denizci Kadınlar Günü olarak belirlemesi nedeniyle bu yıl ilk kez Mayıs ayında İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirildi.

Etkinliğe DEÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Durmuş Ali Deveci, Kıyı Emniyeti İzmir Bölge Müdürü Pelin Devrim, sponsor firma yetkilileri ve çoğunluğu kadınlardan oluşan 300 kadar sektör temsilcisi katılım sağladı.

DEFMED Yönetim Kurulu Başkanı Orçun Erbayraktar’ın açılış konuşması ile başlayan etkinlik, ‘’Denizcilik STK'larında Kadın Sözü’’ paneli ile devam etti.

denizin-incileri-1.jpg

DEÜ Denizcilik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Nil Kula moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, WISTA Türkiye Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Nazlı Selek, YoungShip Türkiye Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Av. Sinem Oğiş, KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Kalkavan Sesel, İzmir Deniz Nakliyecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şükriye Vardar konuşmacı olarak yer aldı.

Sonraki oturumda ‘’Deniz Ulaştırma Lojistiğinde Kadın Sözü’’ paneli D.E.Ü. Denizcilik Fakültesi öğretim üyesi Dr. Gamze Arabelen’in moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Panelde TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Kutup Araştırmaları Enstitü Müdürü Prof Dr. Burcu Özsoy, MSC Genel Müdür Yardımcısı Sibel Uygun Gider, HAPAG LLOYD Area Inland Steering Supervisor Sevim Eser Şarman sektörün kadın katılımcıları olarak tecrübelerini aktardılar.

denizin-incileri-6.jpg

Etkinliğin diğer konukları Türkiye’nin en genç kadın ralli şampiyonu Burcu Burkut Erenkul ve milli yüzücü Emine Avcu da sürpriz katılımları ile organizasyona renk kattılar.

KINAY’ın ana sponsorluğunu üstlendiği Denizin İncileri Panel & Networking Cocktail etkinliğinin diğer sponsorları JMS, ROTAMAR, MSC MEDLOG ve TCEEGE oldu.

Etkinlik, Pandemi nedeniyle uzun süredir yüz yüze görüşme fırsatı bulamayan sektörün katılımcılarını bir araya getiren, samimi ve keyifli bir havada geçen kokteyl ile sona erdi.

denizin-incileri-2.jpg

DEFMED Yönetim Kurulu Başkanı Orçun Erbayraktar’ın açılış konuşması ile başlayan etkinlik, ‘’Denizcilik STK'larında Kadın Sözü’’ paneli ile devam etti. D.E.Ü. Denizcilik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Nil Kula moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, WISTA Türkiye Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Nazlı Selek, YoungShip Türkiye Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Av. Sinem Oğiş, KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Kalkavan Sesel, İzmir Deniz Nakliyecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şükriye Vardar konuşmacı olarak yer aldı. Sonraki oturumda ‘’Deniz Ulaştırma Lojistiğinde Kadın Sözü’’ paneli D.E.Ü. Denizcilik Fakültesi öğretim üyesi Dr. Gamze Arabelen’in moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Panelde  TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Kutup Araştırmaları Enstitü Müdürü Prof Dr. Burcu Özsoy, MSC Genel Müdür Yardımcısı Sibel Uygun Gider, HAPAG LLOYD Area Inland Steering Supervisor Sevim Eser Şarman sektörün kadın katılımcıları olarak tecrübelerini aktardılar.

denizin-incileri-3.jpgdenizin-incileri-4.jpgdenizin-incileri-7.jpgdenizin-incileri-8.jpgdenizin-incileri-9.jpgdenizin-incileri-10.jpgdenizin-incileri-5.jpg

Kaynak: DENİZHABER.COM
Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
banner102
banner93
Namaz Vakti 29 Haziran 2022
İmsak 03:28
Güneş 05:28
Öğle 13:13
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:38
Günün Karikatürü Tümü