banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

DEFAV, Pnomatik Halat Atar'ı Tanıttı

Kaptan Mustafa Can ASCF Savunma ve Denizde Güvenlik Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisselerinin ö kontrolünün tamamını DEFAV'a bağışladı.

GÜNCEL 23.11.2013, 11:34
2922
DEFAV, Pnomatik Halat Atar'ı Tanıttı

BLT-250 Pnomatik Halat Atar tanıtım semineri

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) üyelerinden, TRANSBOSPHOR firmasının sahibi, Kaptan Mustafa Can tarafından kurulan ASCF Savunma ve Denizde Güvenlik Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisselerinin önemli bir bölümünü ve kontrolünün tamamını DEFAV'a bağışladı.

Türk denizciliğinin kaptan ve mühendislerinin kurduğu DEFAV bünyesinde ve kontrolündeki ASCF Savunma ve Denizde Güvenlik Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından üretilen BLT-250 Pnomatik Halat Atar ve diğer ürünlerinin tanıtımını sağlamak üzere 21 Kasım 2013 Perşembe günü Kadıköy'de bulunan Gündüz Aybay Denizcilik Merkezi'nde saat 19.00'da bir seminer düzenlendi.

Seminerde açılış konuşmasını DEFAV Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Bülend Temur yaptı.

Temur daha sonra sözü Müh. Nuri Can’a bıraktı. Nuri Can sunumunda; yüzde yüz yerli bir ürün olan ASCF ürünü Pnomatik Halat Atar’ın tanıtımını yaparak avantajlarından bahsetti.

Ürünün diğer emsallerine göre; patlayıcı madde içermediği için daha güvenli, pnomatik olduğu için sevk ve saklanma koşullarının daha kolay ve ucuz, güvenlik mekanizmasının daha kolay ve güvenilir, maliyetlerinin de emsalleriyle karşılaştırıldığında daha avantajlı olduğunu belirtti. Nuri Can ve firma yetkililerinden Ertürk Ergenekon ürün tanıtımını tatbiki olarak yaptılar. Pnomatik Halat Atar bir kez alınıp değiştirmeden ömür boyu kullanım özelliğine sahip olduğundan patlayıcı içeren halat atarlar gibi her 3 yılda bir imha edilerek yeniden satın alınması gerekmemektedir. Ürün Wheelmark, RINA ve US Cost Guard sertifikalarına sahip olup tüm klas kuruluşlarına bağlı olan gemilerde kullanılabilmektedir. Detaylı bilgiye http://www.alwayscf.net sitesinden ulaşılabilir.

Son olarak söz alan DEFAV Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Bülend Temur; böylesi bir firmanın vakfa bağışlanmasının önemini vurgulayarak, vakfın sadece bağışlarla değil aynı zamanda sürekli gelir getirecek ticari bir girişimle daha da gelişeceğini vurguladı. Bu anlamda alınan her ürünün DEFAV’a da bir bağış olduğunun bilinmesini istedi. Temur daha sonra bu anlamlı bağış için hazırlanan plaketi Kapt. Mustafa Can adına oğlu Müh. Nuri Can’a takdim etti. 

Seminer sonunda bir de kokteyl verildi.

Yorumlar (2)
Kaptan Tevhit Ahmet ÖRSCÜ 7 yıl önce
Sayın Kaptan Mustafa Can 'ı öncelikle daha önce uygulanmamış bir tekniğe sahip halat atar sistemini, gerekli sertifikalarını kabül ettirerek hazır bir şekilde olgunlaştırması ile Devaf camiasına sunmasını tebrik ederim.

Burada beklenti de artık sistemin yerli yabancı tüm denizcilik sektöründe yayılmasıdır, Beklenen bu ticari başarı için, Defav 'ın sorumluluğunun bilincinde olduğunu sanıyorum.

Not: fotoğrafta görüldüğü kadarıyla, acaba ebatları bir miktar küçültülemezmi? Saygılarımla.
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 7 yıl önce
Sayın Kaptan Mustafa Can'ın pnömatik halat atar cıhazınındaki şirket hiiselerini DEVAF'a bağışlaması gerçekten takdire şayandır. Pek sık olmasa da böyle bağışlar YDO ruhunun yaşadığını gösteren önemli bir işarettir. Kendisini tebrik eder sağlık ve esenlikler dilerim. Şimdi zamanı değil diyorlar ama ben gene de teklif edeceğim. Bütün YDO kökenli sivil toplum kuruluşlarını Anadolu yakasında bir binada toplamak için bir binanın satın alınmasının artık zamanı gelmiştir. Ağır kira nedeniyle Kadıköy sahilde bulunan DEFAV'ın dairesinden çıkılark Tuzla'ya taşınacağı söylentileri biz emeklileri çok rahatsız etmektedir. Bilindiği üzere tüm YDO emeklileri her çarşamba vakıf salonunda toplanarak özlem gidermekte, eski günler anlatılarak moral kazanılmakta ve zaman zaman deneyimlerden yararlanarak, denizciliğimizin sorunları ortya atılarak çözümler getirilmekte, evlerde buluna deniz eskilere vakfa bağışlanarak müze havasında sohbetler yapmaktayız. Gençler unutmayınız ki bir gün siz de emekli olduğunuzda bizim size bıraktığımız bu salonun havasında anılarınızı anlatarak zamanla kaybolan, unutulan herşeyinizi tekrar yaşayarak gençleşme olanağını bulacaksınız. Bu nedenle şimdiden bütün YDO sivil toplum kuruluşları önlemler alaraka DRFAV'ın Kadıköydeki dairesinin masrafları bölüşerek yükün sadece DEFAF'ın omuzlarına yüklenmemesi ya da bir bina satın alınarak tüm YDO sivil toplum kuruluşları bir araya getirilerek daha da kuvvetlenmek sağlanmalıdır. İş zor değildir, biraz çalışmakistiyor o kadar. Tüm başkanları göreve davet ediiyorum. Allah selamet versin. www.refikakdogan.com
22
açık
Günün Karikatürü Tümü