banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

DEFAV 21.Dönem Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) 21. Olağan Genel Kurul Toplantısı Kadıköy Gündüz Aybay Denizcilik Merkezinde bugün gerçekleştirildi.

GÜNCEL 16.01.2016, 18:43
2076
DEFAV 21.Dönem Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) 21. Olağan Genel Kurul Toplantısı Kadıköy Gündüz Aybay Denizcilik Merkezi’nde 16 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirildi.Oldukça yoğun bir katılımın olduğu gözlenen toplantıya UDH Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka ve Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli'de katılımda bulundular.

Toplantının açılışnın Kapt. Baybora Yıldırım tarafından yapılmasının ardından Genel Kurul Divan seçimi yapıldı. Buna göre Müh. Atilla Çiftçigüzeli Divan Başkanı, Müh. Erkan Dereli Divan Kurulu Başkan Yardımcısı ve iki divan kurulu üyesi seçildi. 

Divan Başkanı Müh. Atilla Çiftçigüzeli'nin kısa konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Genel kurul gündeminin kabulünün ardından, Divan Kuruluna imza yetkisi verildi

Raporların okunmasının ardından Genel Kurul'a konuk olarak katılım gösteren, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Saim Söğüt kürsüye davet edildi. Prof Söğüt konuşmasında Vakfın Fakülte'ye göstermiş olduğu ilgiye ve Yurt İşletmesinin yürütülmesi ile ilgili gösterilen hassasiyete teşekkür etti.

Toplantıda ayrıca Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Tahir Sarıoğlu divan kuruluna istifa ettiğini bildirdi ancak divan kurulu ve üyeler istifayı geri alması için Kaptan Sarıoğlu'nu ikna ettiler. DEFAV'ı Gündüz Aybay İş Merkezinden Tuzla'da satın alınan yeni binaya taşınması yönünde yapılan teklif ise sert tartışmalara neden oldu.Müh.Refik Akdoğan Kadıköy'ün merkezi bir yer olduğunu ve burada vakfında kuruluş amacı doğrultusunda eski mezunların toplanabildiğini Tuzla'ya ise gitmelerinin mümkün olmadığını anlattı. Taşınma tartışmaların ardından ertelendi.

Daha sonra divan kuruluna adaylar listelerini bildirdiler. Seçime iki liste başvuruda bulunduğunu ve bu şekilde seçim olursa kendisinin çekileceğini söyleyen Kaptan Tahir Sarıoğlu listesini çekerek toplantıyı terketti. Yeniden bir liste oluşturan Müh.İlker Meşe ve Bülent Temur'un listesi oylamaya sunuldu. Kazanan Müh.Bülent Temur'un listesi oldu. Buna göre 21. dönem DEFAV yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri şöyle şekillendi.

Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine;

Yılmaz Onur,Can Kıraç,Mustafa Balmuk,İlyas Murtezaoğlu,M.Bülend Temur,Cengiz Karabüber, A.Baybora Yıldırım.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeliğine;

Ali Cömert, Kayhan Çindemir, Ali Yaşar Biber, Uğuray Akıncı, Murat Hılkın, Burak Alkoç,

Denetim Kurulu Asil Üyeliğine;

Adnan Erdal, Alev Tunç,Mesut Cesur.

Yorumlar (1)
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 7 yıl önce
DEVAF'IN YENİ YÖNETİM KURULUNA BAŞARILAR DİLERİM. GENEL KURULDA ANLATTIĞIM GİBİ HER ÇARŞAMBA DEFAV DA TOPLANAN BİZ BEYBABALARIN TUZLA'YA GİTMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR.YAŞ İŞİ YAŞ! DEFAV'IN GENİŞ SALONUNDA YILLARDAN BERİ EVLERİMİZDEN GETİRDİĞİMİZ MESLEK HATIRALARIYLA ORASI BİZİM İÇİN ADETA REHABİLTASYON MERKEZİ YANİ SON SIĞINMA LİMANI HALİNE GETİRİLMİŞTİR. ARKADAŞLARIMIN GETİRDİĞİ RESİMLERLE "BİZ BİR AİLEYİZ" KİTABIMLA VE RAHMETLİ KAPTAN TEOMAN AKIN'IN EŞİNİN GÖNDERDİĞİ RAHMETLİ KAPTAN SÜREYYA GÜRSU'NUN 1935 YILINDA YAYINLADIĞI DERGİLERDEN TOPLAYARAK "1926 TARİHİNDE S/S KARADENİZ SEYYAR SERGİ HATIRALARI" KİTAPLARIMI ORADA HAZIRLAYIP YAYINLADIM. DEFAV'A BAĞIŞLADIĞIM KİTAPLARDAN ASİSTANLAR YARARLANARAK DOKTORO TEZLERİNİ HAZIRLAMAKTADIR.TELE VİZYONCULAR ÇEKİM YAPMAKTADIRLAR. BURASI TUZLAYA GİDERSE BUNLAR ÖLÜR. UMARIM BİR ZAMANLAR FEYZ ALDIKLARI, MESLEKLERİNİ ÖĞRENDİKLERİ, SEFERLERDE KADER BİRLİĞİ YAPTIKLARI BEYBABALARINI SOKAKLARA ATAN HAYIRSIZ EVLATLARDAN OLMAZSINIZ. ALLAH SELAMET VERSİN. www.refikakdogan.com
30
parçalı az bulutlu
banner102
banner93
Namaz Vakti 07 Ağustos 2022
İmsak 04:17
Güneş 05:59
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:21
Yatsı 21:56
Günün Karikatürü Tümü