banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Çoruh Nehri'ne Düşen Üniversite Öğrencisini Arama Çalışması Sürüyor

Artvin'de asma köprüden Çoruh Nehri'ne düşerek kaybolan üniversite öğrencisinin bulunması için arama çalışması devam ediyor.

GÜNCEL 26.05.2015, 10:31
Çoruh Nehri'ne Düşen Üniversite Öğrencisini Arama Çalışması Sürüyor

ÇORUH’TA ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Çoruh Nehri'ne Düşen Üniversite Öğrencisini Arama Çalışması Sürüyor

ARTVİN-Artvin'de asma köprüden Çoruh Nehri'ne düşerek kaybolan üniversite öğrencisinin bulunması için arama çalışması devam ediyor.

Önceki gün akşam saatlerinde Şehitlik köyünde Çoruh Nehri üzerindeki asma köprüden suya düşen ve akıntıya kapılarak kaybolan Artvin Çoruh Üniversitesi 4. sınıf öğrencisi Özgür Teyyare’nin (23) bulunması için Artvin Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), polis ve jandarmadan oluşan 30 kişilik ekip çalışmalarını sürdürüyor.

Vali Kemal Cirit'in talimatı üzerine Rize Deniz Polisine bağlı 5 kişilik dalgıç ekibi sabah saatlerinde bölgeye gelerek arama çalışmalarına katıldı. Ekipler, yaklaşık 15 kilometrelik alanda nehrin her iki kıyısı boyunca şüphelendikleri bölgelere dalarak arama çalışmalarını yürütüyor. Vali Cirit, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş ve Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu ile birlikte olay yerine gelerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Cirit, çalışmaları takip etmek üzere memleketi Amasya’dan sabah saatlerinde Artvin’e gelen kayıp üniversite öğrencisinin babası Mehmet Teyyare ve akrabaları ile bir süre görüşerek olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Acılı aileye "geçmiş olsun" dileğinde bulunan Vali Cirit, öğrencinin bir an önce bulunması için devletin bütün imkânlarını bölgeye seferber ettiklerini söyledi.

- Kayıp öğrencinin babası ve akrabaları Amasya’dan geldi

Öte yandan, olayın ardından acılı haberi alan baba Mehmet Teyyare akrabaları ile birlikte Amasya’dan sabah saatlerinde kente gelerek nehirde sürdürülen çalışmaları yakından takip ediyor. Bu arada Çoruh Nehri’nde suyun debisinin yüksek olması ve arama çalışmalarında kolaylık sağlanması amacıyla Deriner Barajı kapatıldı. Teyyare'nin okul arkadaşları olay yerine gelerek gözyaşlarıyla arkadaşlarının bulunması için yapılan arama çalışmalarını izledi.

Hayati Akbaş/Hopa

Yorumlar (0)
-1
parçalı az bulutlu
banner102