banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

CNR ile TÜYAP arasında Boatshow kavgası

Beş yıldır CNR Fuarcılık tarafından DENTUR işbirliği ile düzenlenen Avrasya Boatshow’un gelecek yıl nerede düzenleneceği konusunda, taraflardan farklı açıklamalar geliyor.

GÜNCEL 05.08.2011, 03:40
2058
CNR ile TÜYAP arasında Boatshow kavgası

Beş yıldır CNR Fuarcılık tarafından  DENTUR işbirliği ile düzenlenen Avrasya Boatshow’un gelecek yıl nerede düzenleneceği konusunda, taraflardan birbirinden farklı açıklamalar geliyor.

CNR’da düzenlenen fuar alanın teknik yetersizliği, bakımsızlığı ve ilgisizlikten yakınan Avrasya Boatshow'un katılımcı firmaları, fuarın gelecek yıl TÜYAP’ta düzenlenmesi için 2-3 aydır sürdürdükleri görüşmeleri geçtiğimiz gün sonuçlandırdı.

TÜYAP yönetiminden bekledikleri ilgi ve desteği aldıklarını ifade eden sektör firmaları, yenilenen salonları ve teknik imkanları, yüzde 40 daha düşük  kira bedeli ve ücretsiz taşıma hizmeti gibi cazip taahhütlerin ardından TÜYAP ile 5 yıllık bir sözleşme imzaladıklarını açıklamışlardı.

CNR: 2014 YILINA KADAR SÖZLEŞMEMİZ VAR

Geçtiğimiz hafta İstanbul Autoshow’u  da kaptıran CNR,  yaşanan bu gelişmelerin ardından, katılımcı firmaların TÜYAP’ile yaptıkları sözleşmenin geçersiz olduğunu açıkladı.

Şirket tarafından yapılan yazılı açıklamada Avrasya Boatshow’un sektörün tek temsilcisi olan DENTUR (Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği) desteğinde 5 yıldır CNR tarafından düzenlendiğini ve 2014 yılına kadar sözleşmeleri olduğu belirtti.

AVRASYA BOATSHOW’UN YÜZDE 70’LİK BÖLÜMÜNÜ SATTIK

CNR Holding Fuarcılık Grup Başkanı Ali Bulut imzalı açıklamada şöyle denildi:

“Avrasya Boat Show'un bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da CNR tarafından düzenlenmesi konusunda hiçbir sorun yoktur. Başka fuarcılık kuruluşlarının rekabet etiğini hiçe sayan yöntemlerle başarılı fuarlarımızdan pay kapma çabalarının bir uzantısı olarak Avrasya Boat Show'a alternatif yaratma girişimlerinin olduğunun farkındayız.

Bu çabalar sektörün büyük bölümü ve onun temsilcisi olan Dentur tarafından dışlanmış ve cevapsız bırakılmıştır. Bunun sonucu olarak 2012 Avrasya Boat Show'un yüzde 70 lik bölümü satılmış olup, tüm dünyada tanıtım ve ziyaretçi çalışmaları tam hızla devam etmektedir.”

DENTUR: FUAR 10-19 ŞUBAT’TA CNR’DA DÜZENLENECEK

CNR ve TÜYAP arasındaki krizinde, fuarı destekleyen DENTUR ise üyelerine gönderdiği yazılı açıklamada var olan sözleşmelerinin devam ettiğini ve Avrasya Boatshow’un 10-19 Şubat 2012 tarihleri arasında CNR Expo Center’da düzenleneceğini duyurdu.

TÜYAP: FUAR 17-25 ŞUBAT’TA TÜYAP’TA DÜZENLENECEK

Sektörün değerli ve saygın firmalarının hemen hemen tamamının desteklerini aldıklarını belirten Tüyap Tüm Fuarcılık İcra Kurulu Başkanı Serdar Yalçın ise, 250’nin üzerinde katılımcıya ulaşarak toplam 9 salonda 35 bin metrekarelik güçlü bir uluslararası fuar gerçekleştirmek için firmalar ile anlaştıklarını açıkladı.

Yalçın açıklamasına şöyle devam etti:

“Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, en büyük ve en önemli yelkenli, motor yat, motorlu-motorsuz deniz araçları firmalarının yanı sıra sektör tedarikçilerinin de katılımı ile gerçekleştirilecek Tüyap İstanbul Boat Show sektörün yeni, dinamik ve istikrarlı pazarlama platformunu oluşturacaktır. 17–25 Şubat 2012 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de düzenlenecek fuarın duyurusunu sizlerle paylaşmanın mutluluk ve coşkusunu yaşamaktayız.“

FİRMALAR İLE DENTUR ARASINDAKİ İLİŞKİ HAKKINDA BİR BİLGİMİZ YOK


Anlaşmaya ilişkin hurriyet.com.tr’ye konuşan TÜYAP İletişim ve Reklam Grup Müdürü Ahmet Çizer ise, Dentur ile CNR arasındaki anlaşmaya da değinerek, “Biz geçen sene 40 bin metrekarede yapılan Boatshow'un bu yıl 35 bin metrekaresinde yer alan firmalar ile sözleşme imzaladık. CNR ile Dentur arasındaki sözleşme ve firmaların Dentur ile olan ilişkileri hakkında bilgimiz yok.

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 07 Ağustos 2022
İmsak 04:17
Güneş 05:59
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:21
Yatsı 21:56
Günün Karikatürü Tümü