banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Çay 50 kuruş, Ekmek 80 kuruş

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO) gemilerinde çay 50 kuruştan tam buğday ekmeği ise 80 kuruştan satılıyor.

GÜNCEL 05.02.2013, 22:09
2313
Çay 50 kuruş, Ekmek 80 kuruş

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO) gemilerinde çay 50 kuruştan tam buğday ekmeği ise 80 kuruştan satılıyor.
 
BUDO ile yolculuk yapan vatandaşlar, gemi içindeki büfelerden BESAŞ’ın kaliteli ürünlerine uygun fiyatlarla ulaşabiliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi, gemi içindeki servis hizmetlerini de belediye kuruluşlarından tedarik ediyor. BUDO bünyesinde çalışan 4 geminin de büfe işletim görevlerini üstlenen BESAŞ, yaklaşık 30 yıldır Bursalılara sunduğu kaliteli, sağlıklı ve ekonomik gıda hizmetlerini şimdi de ulaşımda BUDO’yu tercih eden vatandaşlara sunuyor. BESAŞ’ın satış noktalarında yer alan geniş ürün yelpazesine gemilerde de ulaşma imkanı bulan vatandaşlar, aynı ürünleri ekonomik fiyatlarla alma imkanına kavuşuyor. Bunun yanında çaydan kahveye, soğuk içeceklerden aperatif atıştırmalara kadar her şey piyasa fiyatlarından satışa sunuluyor.
 
Vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine BUDO'nun kurulduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşlara en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla sunmanın gayreti içinde olduklarını söyledi. Bu nedenle kimseyle rekabet etmediklerini ve kar amacı gütmediklerini vurgulayan Başkan Altepe, "Gemi içi hizmetler de kalite standardını yüksek, fiyat politikasını ise düşük tutmak amacıyla büfeleri yine belediyemizin şirketi olan BESAŞ işletiyor. Seferlerin başladığı ilk günden beri fiyat politikamızı piyasa fiyatlarıyla eşdeğer olarak belirledik. Vatandaşlardan gelen olumlu tepkiler de sistemin ne kadar doğru işlediğini gösteriyor." dedi.
 
ÇAY 50 KURUŞTAN SATILIYOR

 
Gemilerde yer alan BESAŞ büfelerindeki bazı ürünlerin fiyatları şöyle: "Francala ekmek 70 kuruş, kepekli ekmek 80 kuruş, tam buğday ekmeği 80 kuruş, timsah ekmek 50 kuruş, şampiyon ekmek 50 kuruş, light ekmek 1 lira, köy ekmeği 1,25 kuruş, çay 50 kuruş, nescafe 1 lira cappuccino 1 lira"

Yorumlar (4)
CAN YAGIZ 10 yıl önce
BURSA BELEDİYESİNE ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI TEŞEKKUR EDERİZ. VERDİGİMİZ OYLAR SONUNA KADAR HELAL OLSUN SAYIN ALTEPE.
ahmet cavit gür 10 yıl önce
burnundan kıl aldırmayan ido ibret alsın.altın tepsi içinde ikram ettiler ido'yu yeni sahiplerine.kendiler ine hiç rakip çıkmayacak sandılar.neydi o erken rezervasyonla fahiş fiattan bilet satmalar.fiatlar dudak uçuklatınca gelen tepkiler üzerine o uygulamayı kaldırmak mecburiyetinde kaldılar.bursa belediyesini tebrik ederiz.vatandaşa hizmet böyle olur.helal olun altepe'ye.'serbest piyasa'nın faydalarını ilk defa bize öğreten merhum özal'ın ruhu şadolsun.
Müh.Kaptan Refik Akdoğan 10 yıl önce
Oldum olası gemilerde çay ve diğer gida maddelerinin yüksek fiyatla satılması, kazık olacak çekilde yüksek fiyatla satılması dlkkatimi çekmiştir. 1948 yılında YDO'yu bitirip çalışmaya başladığım ilk gemi olan Bakır gemisinde karada I kuruş olan çayın gemilerde 25 kuruşa satılmasına çok şaşırmıştım. Hele fırtınalı havalarda güverte yolcuları için limanlardan yiyecek içecek gelmeyince gemilerde bulunan özel sektör büfeleri yolcunun anasını ağlatırlardı. Herhalde âdet halindeydi gemilerde yüksek fiyatla yiyecek içecek satmak, korsanlık gibi bir şey! Denize açılınca buraya devlet karışamaz diye büfeciler yolcuları kazıklamakta hürlermiş gibi istediği fiyatı yolcudan almaya hak sahibiymiş gibi at oynatıyorlar. Ama işte Bursa Belediyesine ait feribotlarda çay 5o kuruş,ekmek 80 kuruşa satılınca işte bir Kur'an ehli dedim. İşte eğer kur'an Türkçe okunsaydı, herkes orada Allah'ın buyruklarını okusaydı karada da kazıklama diye bir şeyin olamayacağını anlarlardı diye düşünüyorum. Tek korktuğum şey gemilerde bu ucuzluğun devam etmeyeceğidir. Şimdi karanlık güçler halkın yararına olan bu olayı kaldırmak ve kazık fiyatları uygulamak için çalışmalarına başlamışlardır diye korkuyorum. Bekleyelim ve görelim. Allah selamet versin.
www.rtefika kdogan.com
kerim alp öçal 9 yıl önce
böyle deniz ulaşımı koydukları için teşekkür ediyorum ama fiyatları biraz ucuz olsa
26
parçalı az bulutlu
banner260
banner102
banner85
Namaz Vakti 08 Ağustos 2022
İmsak 04:19
Güneş 06:00
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:20
Yatsı 21:54
Günün Karikatürü Tümü