banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Castro'dan 'yoldaş' Tsipras'a tebrik

Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro, 'hayır' sonucunun ardından Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras'a bir mektup yazdı.

GÜNCEL 07.07.2015, 11:51
3220
Castro'dan 'yoldaş' Tsipras'a tebrik

Castro'dan 'yoldaş' Tsipras'a tebrik

Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro, 'hayır' sonucunun ardından Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras'a bir mektup yazdı.Castro, mektupta Tsipras'a 'yoldaş' diyerek hitap etti.

Küba'nın efsane lideri Fidel Castro, "hayır" sonucu çıkan referandumun ardından Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras'ı tebrik etti. Castro, yolladığı mektubunda "zafer" olarak nitelediği referandumdan dolayı Tsipras'ı kutladı.

Yunanistan'ın kimliğini ve kültürünü tüm tehditlere karşı korumayı başardığını aktardığı mektubunda Castro, şunları yazdı: "Büyük zaferinizden dolayı sizleri tebrik ederim. Referandum günü bütün gelişmeleri izledim. Yunanistan Kübalılar için çok yakın bir ülke . Yunanistan bizlere felsefe, bilim, sanat , kültür alanında pek çok miras bıraktı. Ülken bu karışık durumda Latin Amerika'ya cesaret dersi verdi. Dış tehditlere karşı Yunanistan kendi kimliği ve kültürünü korumayı başardı. Var olan siyasi sistemde dünyamız, barış ve türümüzün hayatta kalması gibi konular ince bir ipe bağlı. Bu konularda alınan her karar çok iyi şekilde analiz edilmeli ve dikkatli bir şekilde uygulanmalı. Yoldaş Alexis Tsipras, yolunuzda başarılar diliyorum."

Yorumlar (0)
5
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü