CASPRO Academy, Gemi Brokerliği Öğretiyor

Türkiye'de profesyonel gemi brokerliği kursları veren CASPRO yöneticisi Mert Aydıner, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

CASPRO Academy, Gemi Brokerliği Öğretiyor

Türkiye'de profesyonel gemi brokerliği kursları veren CASPRO yöneticisi Mert Aydıner, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

"Tüm dünyada gemi brokerliği nitelikli, saygın ve kazançlı bir meslek olmasına rağmen Türkiye’de henüz profesyonel brokerlik sisteminin oluşmaması, bilgi ve tecrübe anlamında paylaşımcı olmayan bazı firmaların tekelinden çıkamaması nedeniyle armatörlerimiz ve brokerlerimiz kendilerini uluslararası alanda yeterince gösterememekte ve rakipleri karşısında söz sahibi olamamaktadır." diyen Aydıner'egöre, Özellikle Avrupa’da gemi brokerliğinin çok eski olması ve gemi brokerlerin bu mesleği tüm inceliklerini bilerek yapmaları yabancı armatörlerin ve kiracıların onlara güvenmelerini sağlıyor.

Bu durumun Avrupa’da ki eğitimli ve profesyonel gemi brokerlerinin piyasadaki hâkimiyetlerini arttırdığına değinen Aydıner;  böylelikle brokerlerin tek elden yüksek navlun ve komisyonlarla yük bağlamalarına da yardımcı olduğunu söylüyor.

"Bu noktada, rakiplerimizle aynı kulvarda koşabilmemizi sağlayacak vizyona ve mesleki yeterliliğe ulaşmak Türk gemi brokerlerinin yurt dışında ki itibarını ve kazancını da arttıracaktır." diyen Mert Aydıner, şu açıklamalarda bulunuyor:

"Ülkemizde denizciliğin her alanında eğitim verilmesine rağmen kazancı en yüksek olan gemi brokerliği konusu her zaman göz ardı edilmiştir. Bu alanda yaşanan eğitim eksikliği nedeniyle Türkiye’de brokerlik yapmak isteyen kişiler uzun bir zaman dilimi ve olukça yüksek bütçeler ayırarak yurt dışında eğitim görme yolunu seçmiştir. Bu tür imkânları olmayanlar ise brokerliği, çevrelerindeki iş arkadaşlarından ve yöneticilerinden el yordamı ile amatörce öğrenmek zorunda kalmıştır. Yeterli donanıma sahip olmayan broker adaylarının bu süreçte kendilerine aktarılan eksik ve yanlış bilgiler nedeniyle çoğu kez hata yaptıkları, kontrolü kaybettikleri, önemli zaman ve para kayıplarına sebep oldukları gözlenmektedir. CASPRO Academy (www.casproacademy.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 8 yıl Önce

kac para kac para ??

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176