banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Carnival’ın Oceana gemisini Yunan Seajets satın alıyor!

Yunan feribot operatörü Seajets, Temmuz ayı başında Carnival Corp'un P&O Cruises tarafından satılan Oceana gemisinin alıcısı olduğu söylendi.

GÜNCEL 26.07.2020, 11:58 26.07.2020, 12:21 Halit Emre İbrahimoğlu
Carnival’ın Oceana gemisini Yunan Seajets satın alıyor!

Kaynaklar Fincantieri tarafından inşa edilen geminin adınının Queen of the Oceans olarak değiştirildiğini gösteriyor. AIS verilerinden edinilen en güncel bilgilere göre, 20 yaşındaki gemi şu anda Yunanistan'ın Patras limanında demirlemiş durumda. 77.499-gt geminin bir Seajets’e satıldığı anlaşılsa da, satış fiyatının gizli kaldığını söylendi.

Seajets, Yunan armatörü Marios Iliopoulos tarafından yönetiliyor ve filosu 16 yüksek hızlı feribot ve ropax gemisinden oluşuyor. Ayrıca Oceana'nın satın alınması Seajets'in cruise sektörüne girişini temsil ettiği söylendi.

Gemi, bu ayın başlarında Carnival’ın bir diğer markası olan P&O Cruises tarafından, yolculuk iptallerinin ve koronavirüs pandemisinin neden olduğu finansal etkiler nedeniyle nakit likitide sağlamak için satılmıştı.

Piyasadaki söylentiler, Oceana'nın satış fiyatının hurda değerine yakın olduğunu belirtiyor. VesselsValue'ya göre bu rakam 9,23 milyon dolar civarı.

Ancak Seajets, bu söylentilere bir cevap vermedi.

Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102