banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Çanakkale'de Jaws Ortaya Çıktı!

Bursalı balıkçıların ağlarına Çanakkale Boğazı'nda camgöz cinsi köpekbalığı takıldı.

GÜNCEL 22.02.2012, 11:55
2903
Çanakkale'de Jaws Ortaya Çıktı!

 

Bursalı balıkçıların ağlarına jaws takıldı. Dün gece sabah saat 04.00 sıralarında Çanakkale Boğazı`nda hamsi tutmak için denize açılan balıkçıların ağlarına camgöz cinsi köpekbalığı takıldı.Ağları yırtan ve güçlükle yakalanan köpekbalığı, Nilüfer Beşevler Mahallesi`ndeki Kocamanlar Balıkçılık`a getirildi. Korku filmlerini izlerken herkesin tüylerinin örperdiği köpekbalığını Bursa sokaklarında gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. 4 metre uzunluğunda ve 65 yaşında olduğu tahmin edilen vahşi köpekbalığını yakından gören vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

520 kilogram ağırlığındaki köpekbalığı işyerinin önüne gelen forklift aracıyla kaldırıldı. İşyerinin önünde 3 gün boyunca sergilenecek olan köpekbalığını gören sürücüler ise araçlarını yol kenarına çekerek jawsı uzun süre hayretler içinde izledi.

Görüntüsüyle korku verici olan köpekbalığını gören vatandaşların şaşkınlıklarını gizleyemediğini belirten İşletme sahibi Ömer Kocaman (32), "Çanakkale Boğazı`nda hamsi tutmak için denize açıldık. Sabaha karşı ağlara bir cismin takıldığını fark ettik. Ağları yüzeye çektiğimizde karşımızda köpekbalığını gördük. Kurtulmak için can havliyle çabalayan köpekbalığı ağları da yırttı. Daha sonra Bursa`daki işletmemize getirdik" dedi.

Köpekbalığını İstanbul Teknik Üniversitesi Su Ürünleri Bölümü`ne bağışlayacaklarını belirten Kocaman, 4 metre uzunluğundaki köpekbalığını görmek isteyenleri işyerine davet etti. Kocaman, balığın değerinin yaklaşık bin 500 TL değerinde olduğunu söyledi. Hayatında ilk defa gördüğü köpekbalığı ile fotoğraf çektiren Seytuğ Algaç, "Balığı görünce şaşkına döndüm. Korktum da diyebiliriz. Bu balığı filmlerde gördüğümde korkuyordum, şimdi yakından görmek farklı bir duygu" dedi.

Yorumlar (2)
9 yıl önce
o hayvan çok aç kalmadıgı surece saldırgan tavır sergilemez. madem yakaladıgınızda canlıydı salın gitsin.. bosuna oldurup halkın onunde sergilemenize ne gerek var ?
Miramas 9 yıl önce
Yazık günah hayvan genelde plankton vs yiyen bir hayvan , cinsi de büyük camgöz , şu hayvana bu sitede bari "jaws" denmesin. Bu hayvanları katlediyoruz ondan sonra balon balığı , deniz anası gibi hayvanların artışından şikayet ediyoruz.Geçenlerde de yine bir camgöz yakalanmış , medya devlerinden biri ".....'de Jaws Dehşeti" diye başlık atmıştı. Duyan da 20 kişiyi yedi sanar.
26
az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü