banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

'Can yeleği hayat kurtarır'

Sahil Güvenlik Komutanlığı, denizdeki kaza ve ölümlere dikkat çekmek için hazırladığı klipte, ALO-158 ihbar hattı ile can yeleği kullanmanın önemine vurgu yaptı.Sahil Güvenlik Komutanlığı, 'ALO-158' Sahil Güvenlik ihbar hattınının...

GÜNCEL 04.05.2016, 17:01
'Can yeleği hayat kurtarır'
Sahil Güvenlik Komutanlığı, denizdeki kaza ve ölümlere dikkat çekmek için hazırladığı klipte, ALO-158 ihbar hattı ile can yeleği kullanmanın önemine vurgu yaptı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 'ALO-158' Sahil Güvenlik ihbar hattınının tanıtımı ve can yelek kullanıma dikkat çekmek için bir klip hazırladı. Klipte, denizde fırtınada mahsur kalan balıkçı, telefonla 158 ihbar hattını arıyor. Üzerinde can yeleği bulunan balıkçı, 'Koordinatlarımı görüyorsunuz di mi? Acil yardıma ihtiyacım var, kurtarın beni' dedikten sonra denize düşüyor.

İhbarı alan Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, havadan ve denizden hemen harekete geçiyor. Balıkçının telefonundaki mobil uygulama sayesinde koordinatlar tespit edilerek denize düşen balıkçıya ulaşıyor. Sahil Güvenlik helikopteri içindeki balık adamlar suya atlayarak, kısa sürede balıkçıyı kurtarıyor.

Klip sonunda ise can yeleği kullanımına dikkat çekilerek şu ifadele yer veriliyor: "Denizde tehlikede olduğunuzda ALO-158 yardım/ihbar hattını Türkiye'nin her yerinden ücretsiz olarak arayabilirsiniz. Sahil Güvenlik Komutanlığı mobil uygulamasını kullanarak bulunduğunuz yerin koordinatlarını bildirebilirsiniz. Can yeleği hayat kurtarır."Cihan
Yorumlar (0)
24°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?