banner191

banner148

banner179

banner176

Camı Patlayan Feribot Geri Döndü

Emir Sultan isimli feribotun, Bozburun yakınlarında olumsuz hava koşulları nedeniyle camı patladı.

GÜNCEL 17.08.2014, 20:34
Camı Patlayan Feribot Geri Döndü

Camı Patlayan Feribot Geri Döndü

Bursa Büyükşehir Belediyesine Mudanya-Kabataş seferini yapan Emir Sultan isimli feribotun, Bozburun yakınlarında olumsuz hava koşulları nedeniyle camı patladı.

Yaşanan olay üzerine feribotta bulunan yolcular panik yaptı. Yolcular, can yeleklerini giyirken feribot, hareket noktası olan Mudanya’ya geri döndü. Öte yandan Avşa adası - Yenikapı seferini yapan başka bir feribotun da olumsuz hava şartları nedeniyle Büyükçekmece'ye yönlendirildiği beliritiliyor.

 FERİBOT LİMANA YANAŞAMADI

Öte yandan Marmara Denizi'nde patlak veren fırtına nedeniyle Avşa adası - Yenikapı seferini yapan İDO'ya ait Feribot Yenikapı'ya yanaşamadı. 17.30'da adadan ayrılan feribot, fırtınanın yol açtığı dalgalarla boğuştu. Bu sırada feribotun yolcuları arasında ciddi panik yaşandı.

BAZI YOLCULAR FENALIK GEÇİRDİ

Yolculardan bazıları fenalık geçirdi, bazı yolcuların sağlık durumları bozuldu, aralarında kusanlar oldu. Panik yaşayan yolcuları can yeleklerini giydi. Bu sırada feribotun planlandığını gibi Yenikapı'ya yanaşamayacağı, Büyükçekmece'ye yönlendirildiği anons edildi. Fırtına ve dalgalar nedeniyle yönünü Büyükçekmece'ye çeviren İDO feribotunun deniz ve hava koşullarının etkisini kaybetmesi üzerine tekrar Yenikapı'ya yöneldiği bildiriliyor.

 


Marmara Denizi'nde tehlike paylaşan: cumhuriyet

Yorumlar (0)
25°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?