banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Bursa'ya İlk Deniz Otobüsü Seferleri Başlıyor

319 yolcu kapasiteli deniz otobüsü, bakıma alındı.

GÜNCEL 23.10.2012, 14:17
Bursa'ya İlk Deniz Otobüsü Seferleri Başlıyor
İstanbul arasında sefer yapmak üzere Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Norveç’ten alınan 319 yolcu kapasiteli Hüdavendigar adlı deniz otobüsü, Tuzla Tersanesi’nde bakıma alındı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Parti’li Recep Altepe, iki gemi daha almak için görüşmelerin devam ettiğini belirterek, gemilerin alınmasının ardından seferlerin başlayacağını söyledi.

Özelleştirmenin ardından İDO’da yaşanan esnek tarifelerine yönelik olarak artan tepkiler üzerine Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımını sağlamak amacıyla çalışma başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları İşletmesi’nden Kabataş iskelesinin kullanımına yönelik sözleşmenin imzalanmasının ardından ilk gemiyi de satın aldı. Norveç’ten icra yoluyla alınan 319 yolcu kapasiteli Hüdavendigar adı verilen deniz otobüsü, İstanbul Haydarpaşa Limanı'na getirildi. Burada gümrük kontrolleri yapılan gemi, daha sonra bakım için Tuzla Tersanesi’ne götürüldü.

Bursa’nın ilk deniz otobüsü olan Hüdavendigar’ı, Haydarpaşa Limanı’nda inceleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 2 gemi daha alınmasıyla ilgili de anlaşma safhasında olduklarını söyledi.

Diğer gemilerin alınmasının ardından hemen seferlerin başlatılacağını ifade eden Başkan Altepe, deniz otobüsünün içini gezdi. Yolcu koltukları ve kaptan köşkünü inceleyen Başkan Altepe, geminin yeni olduğunu, küçük bakımlarla modern ve konforlu bir hal alacağını söyledi. Çalışmalar hakkında Buruluş Genel Müdürü Levent Fidansoy’dan bilgiler alan Başkan Altepe, “Bizim hedefimiz kar etmek değil. Bunun için de en iyi hizmeti vermek amacıyla tüm hazırlıklarımızı tam olarak yapmak istiyoruz. Gemilerimizin bakımlarını, gerekli düzenlemelerini yapıp, yolcu taşımaya başlayacağız” dedi.
Yorumlar (0)
8
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102