Buharlı Ampülle %30 Tasarruf

SEDAŞ Genel Müdürü Yunus Bekircan, sokak ve cadde aydınlatmalarında sodyum buharlı ampuller kullanarak yüzde 25-30 oranında tasarruf sağladıklarını söyledi

Buharlı Ampülle %30 Tasarruf

Sedaş, Sodyum Buharlı Ampüller Kullanarak Yüzde 30 Tasarruf Sağladı

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş (SEDAŞ) Genel Müdürü Yunus Bekircan, sokak ve cadde aydınlatmalarında sodyum buharlı ampuller kullanarak yüzde 25-30 oranında tasarruf sağladıklarını söyledi.

Bekircan, yaptığı açıklamada, aydınlatma ve enerji verimliliğinde artış, kayıp ve kaçak elektrikte azalma sağladıklarını belirtti. Tasarruf tedbirleri alarak Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce'nin sokak lambalarında kullanılan eski cıvalı ampullerin yerine daha tasarruflu olan sodyum buharlı armatürler ve ampuller kullanmaya başladıklarını bildiren Bekircan, şu bilgileri verdi: ''Sodyum buharlı lambalar ve armatürler daha aydınlık bir ortam oluştururken civalı ampullere göre daha az enerji tüketimi de sağlıyor. Bu nedenle armatür ve ampul değişimi sağlanan yerlerde yaklaşık yüzde 25-30 oranında tasarruf etmiş olduk. Ayrıca görev alanımızdaki illerde kaçak elektrikle mücadele ettik. Bu illerde 2006 yılı sonundaki yüzde 10,12 olan kayıp ve kaçak elektrik oranını, 2007 yılı sonu itibariyle yüzde 6,20'ye indirerek, yaklaşık yüzde 4'lük kayıp ve kaçak elektrik tasarrufu yapmış olduk.''(CHA)

haberler.com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176