banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Bu Da LPG'li Sürat Teknesi

LPG & CNG Fuarında görmeye alışkın olduğumuz otomobil yada motosiklet gibi kara araçlarının dışında bir teknede olması fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı haline gelmesine sebep oldu.

GÜNCEL 02.05.2009, 06:06
Bu Da LPG'li Sürat Teknesi


Bu da LPG'li sürat teknesi 


 

Yerli ve yabancı birçok markanın bir araya geldiği fuarda LPG ve CNG alanında yapılan çalışmalar ve gelişmeler ziyaretçileri şaşırtıyor.

Ekonomik ve çevreci katkılarıyla hergeçen gün kullanımı artan Benzin ve motorine oranla daha ucuz olan otogaz, bir diğer adıyla Likit Petrol Gazı (LPG) otomotiv ve akaryakıt firmalarının son dönemde pazarlama stratejilerinin bir parçası olmuş durumda.

LPG'Lİ TEKNE

LPG HABER Yetkilileri dünyanın bir çok ülkesinde teknelerde LPG kullanıldığını özellikle tatlı su kaynaklarında alternatif yakıtlı motorların kullanılması konusunda yasa ve uygulamaların olduğunu, bu sebeple teknelerde LPG kullanımının yaygın olduğu konusunda bilgiler aktardı.

Özellikle çevre bilincinin yüksek olduğu ülkelerde her boyutta motorun LPG dönüşümü ile çevreci ve ekonomik seyir sağlayan bu uygulamaların ülkemizde de yapılabilmesi konusunda bir sorunun olmadığı, Otogaz olarak kara taşıtları gibi deniz araçlarında da kullanılabileceği aktarıldı.

ÖZEL TANKLAR ÜRETİLDİ

Türkiye'deki yat limanları veya balıkçı barınaklarında LPG dolum imkanının olmaması sebebi ile geri planda kalan bu uygulamaların İpragaz tarafından özel olarak üretilen ve Marine motorlarda kullanmak amacı ile hazırlanan Otogaz Tankları ile ortadan kalkacağı bu tankların kısa bir süre sonra evlerde kullanılan LPG tüpleri gibi bayilerden ev tüplerinde yapılan dağıtım uygulaması şeklinde depozitolu kullanım imkanı sağlanacağı belirtildi.

YÜZDE 45'E YAKIN TASARRUF SAĞLIYOR

LPG HABER yetkilileri yurtdışında LPG Dönüşümlü tekne motorlarının üretim ve satışlarının yapıldığını ve bu çalışmaların ülkemizde de gerçekleşebileceği konusunda bilgiler verildi.

Şuan benzin ile çalışmakta olan motorlar için araçlarda kullanılan otogaz dönüşüm sistemleri gibi bu motorlarada dönüşüm yapılabileceği, bu dönüşümlerin ardından yaklaşık olarak yüzde 35 ile yüzde 45 oranında yakıt tasarrufu beraberinde getirerek çevreci bir yakıt kullanım imkanı sağlanabileceği belirtildi.

Yorumlar (1)
huseyin huseyin oglu 10 yıl önce
slmlar.ben yunanistandan huseyin huseyin oglu, yaklasik on yildir bir mercyry bayiyinde calisiyordum yunanistanda kriz dolayisindan benzin fiyatlari birden yukselince artik amator balikci bile hobisini yapamiyor,yukarida okuduyum kadariyla artik benzinli deniz motorlarininda lpgye donusme ihtimali yuksek.Turk denizciligin haber sitesi olarak bizi bilgilendirdiyiniz icin size tesekkur ederiz.....
1
hafif kar yağışlı
banner102