banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Boğazlarda Sis Nedeniyle Seferler İptal

Yoğun sis, yurdun bazı noktalarında ulaşımı olumsuz etkiledi. Hava ve deniz ulaşımında seferler iptal edildi.

GÜNCEL 13.01.2014, 09:26
2172
Boğazlarda Sis Nedeniyle Seferler İptal

Ulaşıma sis engeli

 Yoğun sis, yurdun bazı noktalarında ulaşımı olumsuz etkiledi. Hava ve deniz ulaşımında seferler iptal edildi.

 İstanbul ve Çanakkale boğazları yoğun sis nedeniyle bir süre gemi trafiğine kapatıldı. Yoğun sis, yurdun bazı bölgelerinde hayatı olumsuz etkiledi. İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan sis, gece saatlerinde de etkili oldu. Boğaziçi Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde de etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi düşünce sürücüler, düşük hızda, dörtlü ikaz ile sis lambalarını yakarak ilerledi. Otoyollarda da sürücülere yönelik yoğun sis uyarısı yazan ışıklı tabelalar dikkat çekti.

HAVA ULAŞIMINI DA ETKİLEDİ

Yoğun sis nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda uçaklar inişte zorlanırken, akşam saatlerindeki şehir hatları vapur seferlerinde de aksamalar meydana geldi.

GEMİ TRAFİĞİ ÇİFT YÖNLÜ KAPATILDI

İstanbul Boğazı'nda görüş mesafesinin düşük olması nedeniyle akşam saatlerinde gemi trafiği çift yönlü olarak kapatılmıştı.

ÇANAKKALE BOĞAZI'NDA DA SİS ETKİLİ

Çanakkale'de de zaman zaman yoğunlaşan sis, boğazda görüş mesafesini oldukça düşürdü. Bunun üzerine Çanakkale Boğazı, bir süre her iki yönden transit gemi geçişlerine kapatıldı. Çanakkale-Eceabat hattındaki araba vapuru seferleri de geçici olarak durduruldu.

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü