banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Boğazın Kalbinde "Denizcilik ve Global Strateji Merkezi" Açılıyor

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), direktörlüğünü emekli Tümamiral Cihat Yaycı’nın üstlendiği ‘Denizcilik ve Global Strateji Merkezi’ni açıyor.

GÜNCEL 17.07.2020, 14:40 17.07.2020, 14:44 Halit Emre İbrahimoğlu
258
Boğazın Kalbinde "Denizcilik ve Global Strateji Merkezi" Açılıyor

Libya ile imzalanan Deniz Yetki Alanları Sınırlandırılması Mutabakatı’nın alt yapısını hazırlayan emekli Tümamiral Cihat Yaycı, Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde açılacak olan ‘Denizcilik ve Global Strateji Merkezi’ ile ülkemizde denizcilik alanında var olan bilgi boşluğunu doldurmayı ve tek bir alan ile sınırlı kalmayıp hukuk, siyaset ve uluslararası ilişkiler gibi kritik öneme sahip alanlarda analiz ve değerlendirmeler yaparak siyasi belgeleri oluşturmayı amaçlıyor.

Ege Adaları, uluslararası deniz hukuku, strateji, kıta sahanlığı ve münhasır ekonomik bölge (MEB) ilanı gibi pek çok konu başlığında bildiriler yayınlayıp, seminerler düzenlemeyi ve uluslararası bir düşünce kuruluşu olmayı hedefleyen merkezde Prof. Dr. Ebru Canan Sokullu ve eski Denizcilik Bakanı Burhan Kara gibi isimler de görev alacak. BAU Global çatısı altında Washington DC, Berlin, Kıbrıs ve Batum gibi geniş ağındaki sistemi ile birleşecek merkez; denizcilik sektöründeki proplemlerin çözümüne yönelik çalışmalar yapacak.

Merkezin hedeflerinin ve çalışmalarının paylaşılacağı bu önemli açılış lansmanında siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Karikatürü Tümü