Bodrum'u Lodos Vurdu, İskeleler Sürüklendi

Lodos nedeniyle bir balıkçı teknesi ile yüzer iskeleler sahile sürüklendi. Paşatarlası sahilinde ‘Karamemet’ adlı 8 metrelik balıkçı teknesi sahile sürüklenerek karaya oturdu.

Bodrum'u Lodos Vurdu, İskeleler Sürüklendi

Bodrum'u lodos vurdu

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde dün gece başlayan ve şiddetini gittikçe artıran lodos ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Lodos nedeniyle bir balıkçı teknesi ile yüzer iskeleler sahile sürüklendi.


Bodrum’da sabaha karşı şiddetini artıran ve zaman zaman saatteki hızı 75 kilometreye ulaşan lodos, Kumbahçe, Paşatarlası ve Gümbet sahilinde teknelere ve iskelelere zarar verdi. Paşatarlası sahilinde ‘Karamemet’ adlı 8 metre uzunluğundaki balıkçı teknesi sahile sürüklenerek karaya oturdu. Vatandaşların yardımıyla tekne halatlarla bağlandı. Yüzer iskeleler de sahile sürüklendi. Çevredeki restoran çalışanları ve belediye işçileri denizden çöpleri topladı. Dalgaların etkisiyle, Cumhuriyet Caddesi kum ve taşlarla doldu.


Bodrum Belediyesi ve Liman Başkanlığı’ndan yapılan uyarılarla, balıkçıların ve yat sahiplerinin liman dışına çıkmamaları istendi. Bodrum Meteoroloji İstasyon Müdürü Türker Yıldız, lodosun ve yağışın akşam saatlerinde şiddetini azaltacağını belirterek, “Yurdun genelinde etkili olduğu gibi Bodrum’da da beklediğimiz bir yağıştı. Dün geceden bu yana metrekareye 25 kg yağış düştü. Rüzgarın saatteki hızı 75 km’ye ulaştı. Lodosun bu akşam etkisini azaltmasını bekliyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176