banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Bodrum’u Global Run Heyecanı Sardı!

GLİ ilk kez Bodrum’da düzenlenecek Bodrum Global Run’la Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkerinden 1.000 sporcuyu karşılamaya hazırlanıyor

GÜNCEL 13.03.2014, 01:04
2328
Bodrum’u Global Run Heyecanı Sardı!

 Bodrum Limanı’na taşınıyor

BODRUM- Global Liman İşletmeleri- GLİ ilk kez Bodrum’da düzenlenecek Bodrum Global Run’la Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkerinden 1.000 sporcuyu karşılamaya hazırlanıyor.

Global Run’la koşu heyecanı Bodrum Limanı’na taşınacak Bodrum’un İlk Global Yarışı Start’a Hazırlanıyor, Yaptığı önemli atılımlarla Barcelona Limanı’ndaki hisse oranını %43’e çıkaran, Karadağ Bar Limanı özelleştirmesiyle ilk kez yurtdışında bir Türk Liman işletmecisi olarak önemli başarılara imza atan ve Lizbon Kruvaziyer Terminali kontrat müzakeresi sürecine davet edilen Global Liman İşletmeleri (GLİ) yine bir ilke imza atacak. 

GLİ ilk kez Bodrum’da düzenlenecek Bodrum Global Run’la Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkerinden 1.000 sporcuyu karşılamaya hazırlanıyor.

“Bodrum Global Run” koşusu 27 Nisan Pazar

Bodrum Cruise Port’tan start alacak. Yolcu ve ticari alanda Türkiye'nin üç önemli büyük limanına sahip tek liman operatörü GLİ ilk kez Bodrum’da düzenlenecek Bodrum Global Run’la Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkerinden 1.000 sporcuyu karşılayacak. “Bodrum Global Run” koşusu 27 Nisan Pazar Bodrum Cruise Port’tan start alacak.

bodrum-limani-5.jpg

 Türk Liman işletmecisi olarak yurtdışında önemli başarılara imza atan GLİ spor turizminde de önemli bir ilke imza atacak. GLİ, spor turizmini desteklemek ve büyümesinde aktif rol almak için Bodrum’da ilk kez düzenlenecek “Bodrum Global Run”la spor severleri karşılamaya hazırlanıyor. Bodrum Cruise Port’ta 27 Nisan’da start alacak olan ve 15 kilometrelik (5X3) parkurda çeşitli ülkelerden 1.000 sporcunun yarışacağı “Bodrum Global Run”da, dereceye giren ilk 5 sporcuyu cruise seyahatlerinin de yer aldığı eşsiz ödüller bekliyor.

Turizmi desteklerken özellikle sürüdürülebilir ve gelişim potansiyeline sahip bir organizasyon yapısıyla bölgeye değer katmayı amaçlayan GLİ, Bodrum Global Run koşusunu geleneksel hale dönüştürüp diğer liman şehirlerine de taşıyarak her yıl spor turizmine olan katkısını büyütmeyi hedefliyor.

GLİ Hakkında:

Global Liman İşletmeleri A.Ş. (Global Liman) Türkiye’deki ve Akdeniz bölgesindeki ticari ve aynı zamanda kruvaziyer limanlarındaki fırsatları değerlendirmek için kurulmuştur. Global Liman halihazırda portföyünde önde gelen üç kruvaziyer ve ticaret limanını işleten Türkiye’deki yegane liman grubu ve operatörüdür. 2003’ten bu yana, Global Liman İşletmeleri, her biri güçlü temellere oturan, ayrıcalıklı hinterland erişimi sunan, Türkiye’de stratejik olarak konumlandırılmış limanlardan oluşan bir portföy geliştirdi. Global Liman, 2012’de gelen gemi sayısı bazında kruvaziyer limancılık sektörünün yüzde 50’sini elinde bulunduran Türkiye’nin en büyük liman operatörüdür.

bodrum-limani-2.jpg

GYH Hakkında:

Ekim 2004 tarihinde bir holding şirketi olarak yeniden yapılanan Global Yatırım Holding A.Ş. (GYH) altyapı, gayrimenkul, enerji ve finansal servisler olmak üzere birçok faaliyet alanında yatırım yapmaktadır. Borsa İstanbul’da işlem gören GYH (GLYHO.IS), finans alanındaki deneyimlerini, endüstriyel iş olanaklarında en iyi şekilde değerlendirmektedir. Bodrum Cruise Port Hakkında: Bodrum, dünyaca ünlü Aziz Peter Kalesi, beyaz boyalı, mor begonvillerle süslü evlerden oluşan köyleri ve kilometrelerce uzunluktaki kumsalları ve su sporları için ideal alanlarıyla beklentilerin çok ötesine geçmektedir. Daha önce limanı olmayan Bodrum'un doğal ve arkeolojik kaynaklarından çok az sayıda gemi faydalanabilmekteydi. Bugün Bodrum Cruise Port sayesinde yolcu gemileri tam ISPS sertifikalı 350m’lik rıhtıma yanaşabilmekte ve yolculara bölgenin zenginliklerinden güvenli bir ortamda yararlanma imkanı sunulmaktadır.

Bodrum, kruvaziyer sektöründe ve yabancı dergilerde "yeni St. Tropez" olarak adlandırılmakta, gerek Türk gerekse yabancı turistler için Türkiye'nin en çekici kıyı kentlerinden biridir.

bodrum-limani-4.jpg

Yorumlar (0)
21
açık
banner102
banner93
Namaz Vakti 25 Haziran 2022
İmsak 03:25
Güneş 05:26
Öğle 13:12
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:39
Günün Karikatürü Tümü