banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Bodrum'da "Denizlerde Arama Kurtarma Derneği" Kurulacak

Bodrum'da farklı mesleklere sahip kişilerden oluşan bir grup, denizde yaşanabilecek olumsuz durumlara müdahale edebilmek amacıyla dernek kurmaya karar verdi.

GÜNCEL 01.12.2015, 21:21
431
Bodrum'da

Bodrum'da farklı mesleklere sahip kişilerden oluşan bir grup, denizde yaşanabilecek olumsuz durumlara müdahale edebilmek amacıyla dernek kurmaya karar verdi. İlçede sığınmacıları taşıyan bazı teknelerin batması üzerine doktor, dalgıç, kaptan, emekli asker ve emekli emniyet personelinin de aralarında olduğu grup, arama kurtarma derneği kurmak için çalışma başlattı. Doktor Ahmet Çitoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, balık avlamak için bir süre önce Yalıkavak açıklarına gittiğinde sığınmacılara ait botu gördükten sonra dernek kurmaya karar verdiğini anlattı.

Denizin her bölgesinin sığınmacıların eşyalarıyla dolu olduğuna dikkati çeken Çitoğlu, şöyle konuştu: "Bütün adalar malzeme dolu. Beni, çocuk botunu açıkta görmek çok etkiledi.Dernek kurmaya karar verdim. Duygusal bir yola girdik. Çok iyi tepkiler aldık. Resmi kurumlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Amacımız Datça, Didim, Kuşadası, Ayvalık gibi bölgelerde de faaliyetlerimizi yaygınlaştırmak. Dernek şuan kurulma aşamasında. Biz Yalıkavak ve Turgutreis'te konuşlanmak istiyoruz. Biraz yüksek risk alacak bot ve teknelerle bu çalışmaları yürüteceğiz."Emekli polis memuru Erkan Karabağ da derneğin adını "Denizlerde Arama Kurtarma Derneği" olarak belirlediklerini anlattı. Herkesten olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden Karadağ, "Bu dernek tamamen gönüllülerden oluşan bir topluluk. İnşallah bu yolda devam edebileceğiz" dedi. 

Yorumlar (0)
banner255
-1
parçalı az bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü