banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

BMW Sailing Cup Uluslararası Finali

Türkiye Yelken Federasyonu 30 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında BMW Sailing Cup Uluslararası Finali’ne ev sahipliği yapıyor.

GÜNCEL 26.05.2012, 00:03
BMW Sailing Cup Uluslararası Finali

BMW’nin ileri teknoloji, tasarım ve inovasyon değerleri ile yakından örtüşen Yelken sporu BMW tarafından son on yıldır destekleniyor. BMW Sailing Cup Uluslararası Finalleri 7. Sezonunda İstanbul’da düzenleniyor.

Dünyanın en büyük amatör regatta serisinden oluşan ve kendine özgü bir değerlendirme sistemi olan BMW Sailing Cup amatör yelkencilere uluslar arası seviyede yarışma imkanı sunuyor.
Her yıl 2500 amatör yelkencinin katıldığı BMW Sailing Cup’da her bir ülkenin kazanan takımları kıyasıya mücadelenin yaşandığı uluslararası finale katılmaya hak kazanıyor.

2012 yılında ülke seçmeleri sonucunda dereceye giren Avusturya, Almanya, İtalya, Yeni Zelanda, Portekiz, Romanya, İspanya ve Türkiye de dahil 8 ülkeden takımlar Platu 25 tekneleriyle gerçekleşecek final yarışında mücadele edecekler.
 
İstanbul Boğazı’nda Çırağan Sarayı önünde kurulacak parkurda yarışacak 8 ülke takımları
30 Mayıs Çarşamba gününden 2 Haziran Cumartesi gününe kadar farklı yarış formatlarında
( fleet ve match race ) şampiyonluk kupası için yelken açacaklar.

İlk kez İstanbul’da düzenlenecek BMW Sailing Cup Uluslararası Final Yarışları’nda Türkiye’yi, Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda 14 Nisan’da düzenlenen BMW Sailing Fest IRC sınıfı birincisi Avea – İstanbul Yelken ekibi temsil edecek.

Katılımcı ülkeler ve takımlar;

Türkiye
Özgün Fırtına (dümenci), Onat Çağlayan, Yüce Öneyli, Ender Koçak, Coşkun Şahin

Avusturya
Andreas Zethner (dümenci), Alexander Mojzis, Erich Zethner, Bernd Schwaiger, Clemens Moritzer

Almanya
Christopher Jantz (dümenci), Frank Grzeca, Andrea Gebauer, Michael Rösner, Demian Schaffert

İtalya
Matteo Simoncelli (dümenci), Pietro De Marchi, Cesare Trioschi, Manuele Pasotti, Michele Mazzotti

Yeni Zelanda
Samantha Osborne (dümenci), Ross Masters, John Kensington, Grant Turnbull, Philip Yuill

Portekiz
Rui Bóia (dümenci), Ricardo Pinto, Duarte Neves, José Gonçalves, Almeida Guilherme

Romanya
Iulia Fulicea (dümenci), Victor G. Fulicea, Paul Negoescu, Bujor Rosca, Stefan V. Munteanu

İspanya
Rafael Diaz Soria (dümenci), José Manuel Ruiz Luque, Francisco Javier Contreras Jiménez, María Fiestas Le Ngoc, Félix Bolaños

Program;

30 Mayıs Çarşamba
11:00-12 :00 Antreman Yarışı
12:30 Yarış startı  fleet race (5 seri)

31 Mayıs Perşembe
12:00 Yarış startı  match race-   one round robin

1 Haziran Cuma
12:00 Yarış startı  uzun mesafe fleet race

2 Haziran Cumartesi
13:00 Yarış startı fleet race ( 5 seri)

Yorumlar (0)
2
açık
banner102