banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Binali Yıldırım, Meclis'te vedalaştı

Başbakan, aday tanıtım toplantısında adayını açıkladı: Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım...

GÜNCEL 13.12.2013, 15:39
2283
Binali Yıldırım, Meclis'te vedalaştı

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Meclis'te vedalaştı

Yerel seçimlerde İzmir'den AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddia edilen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Meclis Genel Kurulu'nda vedalaştı.

 Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda 2014 yılı bütçesinin görüşülmesine devam ediliyor. Dördüncü turda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü, Devlet Personel Başkanlığı bütçe ve kesin hesapları yer alıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bölünmüş yollar sonrası kaza ve ölümlerin arttığı iddialarıyla ilgili seyahat miktarının iki kat arttığını belirterek kazaların üç kart artmasına rağmen ölümlü kaza miktarının 2003 yılındaki seviyede kaldığını ifade etti. Ölümlü kazalarda yüzde 54 azalma olduğunu dile getiren Yıldırım, 2003 yılında da şimdi de 3 bin 800'de kaldığını ifade etti. Tren yollarının bağımsızlık, tarih ve kültürümüz olduğunu anlatan Yıldırım, 70'inin üzerinde Ulaştırma Bakanı olduğunu hatırlatarak herkesin bu ülkeye katkısı olduğunu belirterek teşekkür etti. "Nankör değiliz, yapılanı da takdir ederiz. Bu da yapılması lazım." dedi.

''ULAŞTIRMA BAKANLARININ ORTAMA ÖMRÜ 8 AY. BEN 11 YILDIR GÖREVDEYİM''

Ulaştırma Bakanlarının ortalama ömürlerinin 8 ay olduğunu belirten Yıldırım, kendisinin 11 yıldır görevde olduğunu ifade etti. Bir bakanın 8 ayda ne yapacağını soran Yıldırım, "Tebrikleri alır, kurumlardan brifing alır ve valizini toplar" diye konuştu. Kamu kaynağı olarak yollar için 153 milyar lira harcadıklarını dile getiren Yıldırım, alternatif finans yöntemlerine de başvurduklarını ifade etti. Milli hızlı treni de yapacaklarını vurgulayan Yıldırım, yapılan icraatları haritalarla gösterdi. VEDALAŞTI Konuşmasının sonunda ise Yerel seçimlerde İzmir'den AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı belirtilen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Meclis Genel Kurulu'nda vedalaştı. Bakan Yıldırım, "Ne kadar burada oluruz bilemiyorum ama 11 yıl içinde verdiğiniz her türlü destek, katkı için teşekkür ediyorum. Bütçenin hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de,İzmir Büyükşehir, Aydın, Manisa, Uşak, Denizli belediye başkan adaylarını açıklıyor. Başbakan, aday tanıtım toplantısında sözlerine İzmir'de CHP'li belediyeyi eleştirerek başladı sonra adayını açıkladı: Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım...

Yorumlar (2)
Salim Erdoğan 8 yıl önce
Sayın Binali Yıldırım çizgisini bozmadan ağırbaşlı ve emin bir şekilde çalışmalarını sürdürdü, bu işindede başarılı olacaktır inşallah.
mahmut demirkollu 8 yıl önce
izmirli ,inadına muhalefet mi diyecek,hizmet istemiyorummu diyecek yoksa ,hızlı kaliteli ve sürekli hizmetmi diyecek göreceğiz..Muhalefet ten başkanlar hiç bir yerde başarılı olamamıştır.Basirets izliğini bahanelerle başkasına yüklemeyi adet edinmişlerdir..Binal ı yıldırım ;yılmadan çalışır Melih gökçekten daha başarılı olacağına da inanıyoruz.İzmirli parti hastalığını bıraksın hizmet görsün.Binali beyi seçerse ,ondan vazgeçemeyecektir.fı rsat bu fırsat
26
açık
banner102
banner85
Namaz Vakti 29 Mayıs 2022
İmsak 03:35
Güneş 05:29
Öğle 13:06
İkindi 17:05
Akşam 20:34
Yatsı 22:20
Günün Karikatürü Tümü