banner191

banner148

banner179

banner176

BBC Adriatic, Varna'ya vardı

İstanbul Kilyos önlerinde Dalyan Burnunda 3 gün önceki fırtınada güçlük yaşayan BBC Adriatic adlı gemi Varna'ya ulaştı...

GÜNCEL 07.12.2012, 11:46
BBC Adriatic, Varna'ya vardı

İstanbul Kilyos önlerinde Dalyan Burnunda 3 gün önceki fırtınada güçlük yaşayan BBC Adriatic adlı gemi Varna'ya ulaştı...

Varna demiryerine dün saat 14:50 de  ulaşan gemi 1,5 saat  sonra da rıhtıma alındı

Çevreyi Kirletti İddiası

Bu arada, DenizHaber okurları, mesaj göndererek BBC Adriatic gemisinin kendisini fırtına ve dalgaların sürürklemesinden kurtarmak için makinelerine yüklendiğinde bacasından çıkan dumanlarla çevreyi kirlettiğine dikkat çekiyor ve buna ne gibi ceza uygulaması yapılacağını soruyorlar.

Bir Okuyucumuzun mesajı şöyle: 

'Geçen gün BBC ADRIYATIC isimli gemi karaya oturmamak için çaba harcar iken herhangi bir yardım almadı ve saatlerce belli ki makine arızasından çevreye aşırı miktarda siyah eksoz dumanı salarak kurtulmaya çalıştı. Kendi eski tecrübelerime binaen evvelce İran da limanda dg lerimizden birinden çok az miktarda eksoz gelirken yüklüce miktarda hava sahalarını kirlettiğimiz için ceza yemiştik.

Aynı şekilde BBC ADRIYATIC de bizim hava sahamızı saatler boyunca çok aşırı bir şekilde kirletmiştir.

Bu husus için ulaşılması gerekli noktalara ulaşabileceğinizi düşünerek ilgilenilebilinir mi?'

Yorumlar (11)
erman boris kederli 8 yıl önce
belkide o gemideki insanların hayatı kurtuldu.kaptan son bir hamleyle tam yol belkide %110 ileri yol vererek gemisini ve içindekileri kurtarmıştır.ama siz halen çevre kirliliğinden bahsediyorsunuz..çok yazık.insan hayatı bukadar ucuz olamaz!!
KAMİL KAMİLOĞLU 8 yıl önce
Bu kaptana sadece havayı kirletti diye ceza yazmayalım, gemisini kurtarmak için canı pahasına ugraşarak yardım istemediği için de hapse atalım!!!!!
isimsi denizci 8 yıl önce
Gemisini ve personelini kurtaran kaptanı tebrik ediyorum.Ülkemizde hava kirliliğinden dolayı ceza yazma diye bir konu yoktur.Zira ülkemiz bu konudaki konvansiyona üye olmayıp,belediyeleri n evlerdeki baca gazından dolayı ceza yazma yetkisi var.Anlıyacağınız bu konuda yasal boşluk var.Deniz kirliliği için ceza yazabilirsiniz ancak gemilerin yarattığı hava kirliliği için ceza yazamazsınız.Bu konuda çok mücadele verdik ve maalesef mevzuatımız uygun olmadığı için liman başkanlıkları raporlarımıza rağmen ceza kesemediler.Çünki bu konuda ne mevzuat nede kanun var.Kısacası kanun ve yönetmelik gerekiyor.Sayın denizci dostlarımızın bilgisine sunulur.
hakan cerrahoğlu 8 yıl önce
bu arkadaşın ismi nedir.onuda yayınlayın lütfen tebrik edecem kendisini????
ahmet bakar 8 yıl önce
ya arkadaşlar oldu olacak adamı asalım bari yahu şilede ölen denizcilerimizi kurtarmak için keşke gökyüzünü tamamen dumanla karartsalardıda o onlar sağ kalsaydı doğa kendini yeniler ama giden geri gelirmi ey camaati müslümin el insaf yahuuuuuuuu,selamlar
Umut Metin 8 yıl önce
Öncelikle ihbar eden arkadaşı tebrik ediyorum, gerçekten hiç işi gücü yok da bunlarla mı uğraşıyor. Kendi aracı ile sadece keyif için saçtığı zehirli gaz bile kaptanın gemisini kurtarmak için harcadığından fazladır eminim.

Aynı arkadaş bu gemi karaya oturup denize yakıt kaçağına neden olsaydı da acaba bacadan çıkan gazı şikayet edecek miydi yoksa kaptana neden makinelerine yol vermedin diye soracak mıydı?

Nelerle uğraşıyoruz, hayret!
can ferligil 8 yıl önce
Eski tarihte donanmada kocatepe,tınaztepe,a datepe adında sitimli muhripler vardı,çift bacalı.Kara duman yaptığı zaman gemi kendini dumanla kamufle eder,poyraz rıhtımında göz gözü görmezdi,siz buna dumanmı diyorsunuz.
nihat 8 yıl önce
insanlar anlamadan konuşuyor o geminimn ALLAH KORUSUN aynı pozisyona düşsem degil eksöz gazı gerekirse gemimin ve personelimin sağlıgı acısından bazotu bile basarım as olan insan sağlıgıdır kaptanı ve makına personelini tebrik ediyorum karadenizde gemiyi gördüm yine bakınayı cakıp istop ediyorlardı yani yapmak için ugraşıyorlardı acaba o meslektaşlarımın piskolojisi nasıl ona bakmak lazım...........
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?