banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Batı Avustralya'da mürettebat kısıtlamaları artırılıyor!

Batı Avustralya'nın gemilerde karşılaşılan COVID-19 vakaları nedeniyle mürettebat kısıtlamalarını sıkılaştırdığı bildiriliyor.

GÜNCEL 21.10.2020, 09:56 21.10.2020, 10:15 Halit Emre İbrahimoğlu
198
Batı Avustralya'da mürettebat kısıtlamaları artırılıyor!

Batı Avustralya'ya COVID-19 pozitif olarak gelen mürettebat üyelerinin ve gemilerin artan sayısı, ülkede mürettebat değişikliklerini kısıtlama, gemileri geri çevirme ve hatta limanları kapatma çağrılarına yol açtı.

Avustralya, Fremantle'da demirlemiş bir gemideki salgınla mücedele ederken endüstri liderlerinin, yerel yetkililerin ve politikacıların kısıtlamaları kaldırma çağrıları da şiddetini artırarak devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri bugün 24 mürettebat üyesinin COVID-19 pozitif çıkmasının ardından canlı hayvan taşıyıcısı Al Messilah mürettebatının çoğunu kıyıya tahliye etmeye karar verdi. Herkesi iki hafta boyunca kalacakları bir karantina oteline yerleştirdiler. Ayrıca, Fremantle'daki dökme yük gemisi Key Integrity'deki ikinci bir Covid vakasının patlak verdiği bildirildi. Bu durumda sağlık görevlileri, gemideki pozitif mürettebat üyesini negatif test edilen 17 mürettebat üyesinden ayrı tutarak karantinaya aldı.

Mürettebatı karantina altına alma hareketi, yerel liderlerin ve denizcilik endüstrisinin bunun Batı Avustralya için sürdürülemez olduğu çağrılarına yol açtı.

Mürettebat sadece Perth'e inecek ve 14 gün karantina altında tutulacak!

Ancak Batı Avustralya mürettebat değişikliklerini düzenleyen yeni kurallar getirdi ve polis gücünün kuralları derhal uygulamaya başlaması için talimatlar verdi.

Bu yeni kurallar, mürettebat üyelerinin artık yalnızca Perth'de inebileceği veya gemiden indikten sonra sekiz saatten fazla olmamak kaydıyla mümkün olan en kısa sürede Perth'e uçuş yapmaları gerektiği şeklindede özetleniyor. Batı Avustralya ofisi basına, mürettebat üyelerinin Perth'e vardıklarında14 gün karantina için otele gideceklerini söyledi. Ayrıca tüm masrafların devlete ait olduğunun üzeri çizildi.

Mürettebat liman faaliyetleri için kıyıya çıkabilecek!

Mürettebatın liman faaliyetleri için kıyıya çıkmasına veya başka bir gemiye aktarılmasına izin verildiği bildirildi. Ayrıca Avustralya vatandaşı olmayanların gemilerinden ayrılmadan önce uçuş rezervasyonu yaptırmaları gerekecek. Mürettebat değişikliği kuralları kapsamında, mürettebat üyelerinin gemilere binmek için Perth'e uçmalarına izin verilecek, ancak onlar da vardıklarında karantinaya alınmak üzere bir otele yerleştirilecekler.

Batı Avustralya'nın bir aydan kısa bir süre içinde Covid pozitif mürettebat üyelerine sahip dört gemiyle uğraştığını belirtildi. Ancak endişeler, bu politikanın yürürlükte kaldığı müddetçe gemilerin şüpheli vakaları rapor etmeyebilecekleri yönünde oldu.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner102
Günün Karikatürü Tümü