banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Başkan Tamer Kıran: ''Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı ortak coşkuyla kutluyoruz!''

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran; ''“Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir” şiarıyla kurulan ve aynı ifadenin duvarına nakşedildiği Gazi Meclisimiz, bugün de devletimizin, demokrasimizin ve istikbalimizin en büyük güvencesidir.'' ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 23.04.2021, 11:38 Halit Emre İbrahimoğlu
61
Başkan Tamer Kıran: ''Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı ortak coşkuyla kutluyoruz!''

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Tamer Kıran, mesajında şu ifadelere yer verdi: 

''Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. yılı ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı ortak coşkuyla kutluyoruz. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Meclisimiz, vatanımızın işgal edildiği bir dönemde, 23 Nisan 1920’de açılarak ilk toplantısını yapmış,  aldığı kararlarla tarihe örnek bir bağımsızlık mücadelesi vererek yurdu işgalden kurtarmış, sonucunda ulus egemenliğine dayanan Cumhuriyet yönetimini kurmuştur.

“Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir” şiarıyla kurulan ve aynı ifadenin duvarına nakşedildiği Gazi Meclisimiz, bugün de devletimizin, demokrasimizin ve istikbalimizin en büyük güvencesidir. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletin geleceği olarak gördüğü çocuklara duyduğu güvenin ifadesi olarak bu anlamlı günü onlara bayram olarak armağan etmiştir. Kendilerine verilen önemin bilinciyle yetişen çocuklarımızın, daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye’yi geleceğe taşıyacaklarına inancım tamdır. 

Bu vesileyle Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bu toprakları bizlere vatan yapan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, çocuklarımızın bayramını kutluyorum.''

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
banner255
1
hafif kar duşu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü