banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Barış Manço, "Vapuru"nda Anıldı

Ünlü Sanatçı Barış Manço, ölümünün 12. yıldönümünde kendi adını taşıyan vapurda düzenlenen törenle anıldı.

GÜNCEL 04.02.2011, 01:00
2644
Barış Manço,

Şehir Hatları, ölümünün 12. yılında Barış Manço’nun anısına özel bir vapur seferi düzenledi. Barış Manço şarkılarıyla anıldı.

Ünlü Sanatçı Barış Manço, ölümünün 12. yıldönümünde kendi adını taşıyan vapurda düzenlenen törenle anıldı. Boğaz turu Moda'da başlayıp Manço'nun kabristanının bulunduğu Kanlıca'da son buldu.

Ünlü sanatçı Barış Manço, ölümünün 12. yıldönümünde kendi adını taşıyan vapurda düzenlenen törenle anıldı. Moda’da başlayıp sanatçının kabristanının bulunduğu Kanlıca’da son bulan özel boğaz seferine çok sayıda ‘Barışsever’ katıldı. Vapurda Grup Düşeş, sanatçının anısına bir konser verdi. Boğaz seferinin ardından sevenleri sanatçının Kanlıca’daki mezarını ziyaret etti.

Türkiye’de “7’den 77”ye herkesin sevgilisi, aradan geçen yıllara rağmen şarkısındaki gibi “Unutulmayan”  Barış Manço,  ölümünün 12. yılında Şehir Hatları’nın düzenlediği özel bir Boğaz seferi ile anıldı. Şehir Hatları’nın 160. yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen anma törenine oğlu Doğukan Hazar Manço, Kurtalan Ekspres’in kurucusu Celal Güven, 7’den 77’ye programının yönetmeni Erkmen Sağlam, Adam Olacak Çocuk Programı’nın ablası Mine Mucur’un yanı sıra pek çok Manço hayranı katıldı.

Moda'dan hareket eden Barış Manço vapuru, daha sonra Kadıköy ve Kabataş iskelelerine uğradıktan sonra sanatçının kabristanının bulunduğu Kanlıca'ya ulaştı. Sevenleri Manço'nun Kanlıca'daki mezarını ziyaret etti.

Törende Barış Manço'nun kuzeni Ömer Yüzbaşıgil ve grup düşeş Barış Manço'nun şarkılarını seslendirdi. Barışseverler boğaz turu boyunca Barış Manço şarkılarına eşlik etti.

Barış Manço’ nun çok sayıda seveninin ücretsiz olarak katıldığı özel sefer boyunca Barış Manço’nun kuzeni Ömer Yüzbaşıgil, Manço’nun dillerden düşmeyen şarkılarını seslendirdi. Yüzbaşıgil ‘Arkadaşım Eşek’ parçasını yarının Adam Olacak Çocuklarıyla birlikte söyledi, mini konsere Manço’nun çoşkulu hayranları eşlik etti. Moda’dan başlayan ve Kanlıca’ da son bulan özel seferin dönüş yolculuğunda Grup Düşeş yine sanatçının en sevilen şarkılarıyla canlı performans gerçekleşti.

Tören sırasında duygulu anlar yaşadığı gözlenen Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço yaptığı açıklamada Barış sevenlerin tek yürek olduğunu, bu tür etkinliklerle Barış Manço’yu anmaktan ziyade yaşattıklarını belirtti. Oğul Manço, Barış’ı yaşamanın çok farklı ve çok güzel olduğunu, her yıl yapılan vapur etkinlikleriyle de bu yaşayışın sürdürüldüğünü sözlerine ekledi.

Doğukan Manço, anma etkinliğine katılanları göstererek, "Bu herkese nasip olmaz. Babamın bir lafı var; 'bir insanın ismi en son ne zaman anılmışsa, işte o zaman aramızdan ayrılmış demektir' diye. Bugün burada binler tek yürek olduk. Bu çok farklı bir şey. Sadece benim duygularım önemli değil, tüm Barış severlerin duyguları önemli. Çünkü burada tek yürek olduk. Ben onun çok mutlu olduğunu düşünüyorum. Sanıyorum herkeste böyle düşünüyor. Biz onu anmaktan ziyade onu yaşatıyoruz. Barış Manço'yu yaşamak çok farklı, çok güzel bir şey" diye konuştu. Ayrıca Manço, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a teşekkürlerini dile getirdi.

Kanlıca'da son bulan Boğaz gezisinin ardından sevenleri Manço'nun Kanlıca'daki mezarını ziyaret etti.

Anma töreni, Barış Manço’nun hayranlarının alındıkları iskelelere bırakılmasıyla noktalandı. 

 

Yorumlar (2)
ÖMER YÜZBAŞIGİL 11 yıl önce
SİZLERE NE KADAR ÇOK TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR HABERİNİZİ ÇOK BEĞENDİM VE ÇOK TAKDİR ETTİM HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM VE manço adınada sizlere teşekkürlerimi iletiyorum.
atahan 10 yıl önce
mrb. ben ATAHAN,barış mançoya tek ve hala büyük istek alan ,BARIŞ ABİ bestemi hemen her yıl vapurda ve,modadaki evinde,icra etmekteyim.bir müzisyen olarak,ona olan sevgimizi göstermek ve *vefa borcumuzu* ödeyebilmek adına yaptığım bu besteden ve benden bahsetmemenizi,çok eksik bir haber olarak değerlendiriyorum.bu sene yine ona yazdığım*mümkün değil unutmak* adlı bestemi,*barış abi* bestemle single yapıp,tüm BARIŞ SEVENLERe,ücretsiz dağıtacağım. atahan.
22
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü