banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Bandırma'da 3 Tersaneye Süresiz Kapatma Kararı

Bandırma Liman Başkanı Halil Karakuş, bölgede izinsiz gemi sökümü yaptığı tespit edilen 3 tersaneyi süresiz olarak kapattıklarını açıkladı.

GÜNCEL 30.12.2010, 10:40
3023
Bandırma'da 3 Tersaneye Süresiz Kapatma Kararı

Bandırma Liman Başkanı Halil Karakuş, bölgede izinsiz gemi sökümü yaptığı tespit edilen Cemal Yıldırım Tersanesi, İsaoğulları Tersanesi ve Kardeşler Tersanesini süresiz olarak kapattıklarını açıkladı.

Karakuş, 21.08.2010 tarihinde alınan ihbara göre Kaan Bey adlı geminin Cemal Yıldırım tersanesi önlerinde karaya oturmuş bir halde tespit edilmesi üzerine Liman Başkanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı ile ortak tutulan tutanak sonucunda bölgeye getirilen uzmanların tespiti üzerine, geminin söküm için getirildiği tespit edildiğini ve gerekli cezai işlemin başlatıldığını ve tersanenin süresiz kapatıldığını söyledi.

Liman Başkanı Karakuş, diğer yandan İsaoğulları ve Kardeşler Tersanesi için alınan ihbarlar üzerine gerekli işlemler yapılmış ve bu tersanlerde sökümü yapılan F. GÖKTUĞ, İSMAİL ÇİLLİOĞLU ve KARTAL CK adlı gemilerin tespiti üzerine gerekli incelemelerde bulunulduğunu ve tersanelerin Gemi İnşa ve Tersaneler Genel Müdürlüğü tarafından süresiz olarak kapatılması kararı verildiğini söyledi.

Bu konuda gerekli birimlere bilgilerin verildiğini söyleyen Karakuş, Denizcilik Müsteşarlığı, Gemi İnşa ve Tersaneler Genel Müdürlüğü, Çevre ve Orman Bakanlığı ve Maliye Bakanlınlığına gerekli bilgilerin iletilip ortak çalışma yürüttüklerine değindi.

Türkiye'de sadece Aliağa Tersanesinde gemi söküm izni olduğunu söyleyen Karakuş, izinsiz gemi sökümü yapan tersanelerin süresiz kapatıldığını tersanelerin tekrardan faaliyete geçip geçmeyeceği konusunda henüz bir bilginin olmadığını da sözlerine ekledi.

Ayrıca Ulusal yayın kanallarında KAAN BEY isimli geminin sahibi olduğunu iddia eden BİRKAN BARIŞ isimli şahsın geminin sicilinde yapılan araştırmalara göre geminin donatanı olmadığı tespit edildi.

Yorumlar (4)
seta gemi 12 yıl önce
adamlar göz göre göre bir servetı yok etmısler ya bunların hıcmı allah korkusu yok bu gemıler kaçırılarak oraya goturulduyse gercekten turk denızcılıgı cok kotu bı noktaya varmıs demektır .. kartal ck zaten ordaydı cıllıoglu bılnmıo ama f.goktug kartal demır sahasında ıkı seene once gırdıgı tersanesınden berıdır aynı yerınde beklemekte bır mıllı servet yok olup gıtmekteydı ve ne yazıktırkı gıttı sımdı sıra cenker 1 deydı neysekı olay farkedıldı edıldı edılmesınede sorumlular cezasız kalmamalı ve saıbe karısmıs bu olay bıran once aydınlatılmalıdr ..
12 yıl önce
TEBRIK EDERIZYERINDE BIR KARAR BIRDE BU SEBEKE YAKALANIP CEZALANDIRILMASI GEREKMEZMI GEMI HIRSIZLIGI CEZASIZ KALMAMALI
Tufan Tuney 12 yıl önce
BU FAİLLERİN BULUNUP YAKALANMASI VE HIRSIZLIKLARININ CEZASININ VERİLMESİ GEREK.BU ŞAHISLAR DAHA EVVEL ALİAĞA GEMİ SÖKÜM ŞİRKETLERİNİ DE KİRALAYIP GEMİ SÖKTÜLER.BU FİRMALARIN ALİAĞADA SÖKTÜKLERİ GEMİLERDE İNCELENMELİ ONLARINDA ALTINDAN BİR ÇOK MESELE ÇIKABİLİR.DİKKATE ALINMASI GEREKEN KONULAR BUNLAR DENİZCİLİK ALEMİNDE SÖZE GELİNCE MİLLET MANGALDA KÜL BIRAKMAZ İCRATE GELİNCE İCRAAT BÖYLE ADAMLARIN ELİNE KALIR .HERKES BU DUYARLIĞI VE HSSASİYETİ GÖSTERMELİ .YARIN BU BAŞKA ARMATÖRLERİNDE BAŞINA GELEBİLİR.
vedat orhan arece denizcilik 11 yıl önce
bu çeteye dur diyecek olan olmayacakmı bandırmada amacına ulaştı şimdilik bu çete göz göre göre bi serveti dağa yok ettiler cenker1 isimli gemiyide bandırma cemal yıldırım tersanesinde kestiler
27
parçalı az bulutlu
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 07 Ağustos 2022
İmsak 04:17
Güneş 05:59
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:21
Yatsı 21:56
Günün Karikatürü Tümü